Zdraví

Jak upravit vaši ložnici, aby se vám spalo lépe?

Máte problémy s usínáním a ve vaší ložnici vás stále něco ruší? Nemáme na mysli podivné zvuky, ale barvy a špatně rozestavěný nábytek. I když za problémy s usínáním může stát zvýšená konzumace kávy během dne, stres či to, že jste se těsně před spaním přejedli, důvodem nepříjemného spánku může být i několik chyb ve vaší ložnici. 

Barva zdí

Zdi vaší ložnice by měly být vymalovány příjemnými barvami. Nejlepší volbou je neutrální bílá, která neruší a dobře se kombinuje s dekoracemi a zbylým nábytkem. Zvolit můžete i barvy pastelové, které uklidňují. Velmi příjemnou je světle modrá barva, která je pro ložnici ideální. Určitě se vyhněte barvám sytým a křiklavým, které by vás během spánku a před usnutím mohli nepříjemně rušit.

Rozestavěný nábytek a elektronika

Svou roli hraje také rozestavění nábytku. Pokud si lehnete do postele, měly by vaše nohy směřovat proti dveřím, nikdy byste neměli mít hlavu u dveří. To zajišťuje příjemnější pocity, jelikož dveře jsou stále něčím, čím prostupuje neznámé. Komu by se u nich spalo příjemně? V ložnici by také nemělo být příliš nábytku, kromě postele, nočních stolků či skříně, to může být ještě křeslo na čtení, ale dalším kouskům nábytku se vyhněte. Myslete na to, že v ložnici by mělo být málo rušivých elementů, které by vás rozptylovaly. Zapomenout nesmíme ani na elektroniku, vyhněte se televizi, počítačům či tabletům v ložnici. Nejenže bílé světlo vycházející z monitorů oddaluje váš spánek, ale zabírá vaši pozornost, kterou byste měli věnovat vašemu partnerovi. Při vstupu do ložnice se snažte veškerou elektroniku nechat za dveřmi.

Dekorace a květiny

Podobně jako s nábytkem je to i s dekoracemi. Nic se nesmí přehánět. Volte takové dekorace, které nebudou rušit prostor a budou ladit s celým vzhledem ložnice a stále se držte pravidla, že se nic nemá přehánět. Čím méně věcí v ložnici budete mít, tím lépe. Přece jen má být pouze prostorem pro odpočinek a ničím nerušený spánek. Do ložnice neumisťujte ani zbytečné množství květin, které sice přes den produkují kyslík a čistí vzduch ve vaší ložnici,  ale přes noc si ho berou zpět. Velké množství květin ve vaší ložnici není vhodné.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button