Zdraví

Telefon před spaním nepoužívejte – zde najdete důvod

Taky rádi před spaním ještě zkontrolujete Facebook a email? Nebo si jen tak projíždíte internetové stránky? Na tento zvyk zapomeňte – škodí vám!

I když jsou moderní technologie samozřejmě prospěšné, nedávné studie ukázaly, že s nástupem mobilních telefonů a počítačů stále roste procento lidí zasažených depresí a nespavostí. Na vině jsou právě tyto nové technologie.

Problém představuje především modravé světlo, které tyto elektronická zařízení vydávají. Zabraňuje totiž tvorbě melatoninu, hormonu, který v našem těle řídí cyklus spánek – bdění. Naše tělo tedy není schopné správně chápat signály, že je čas k spánku a vy pak máte potíže usnout nebo se v noci často budíte.

Náchylnost k nemocem je první příznak

Pokud v poslední době pociťujete sníženou imunitu, jste náchylnější k nachlazení a zraněním, pak se zamyslete, jestli i vy netrávíte čas před spaním u mobilu nebo počítače.

Tělo tak vysílá první signál, že je něco v nepořádku a nemá dostatek kvalitního odpočinku. Pokuste se s v příštích týdnech vypnout všechna elektronická zařízení alespoň 30 minut před tím, než půjdete do postele. Brzy určitě zaznamenáte, že se vám snadněji a rychleji usíná a i ráno se cítíte o poznání více odpočatí.

Potíže se zrakem

Druhým rizikem je i poškození zraku. Modré světlo škodí sítnici a může způsobit její postupnou degeneraci. Nadměrné vystavení tomuto světlu také přispívá k vzniku zánětů spojivek a celkově má na zrak neblahé dopady. Svému tělu nejlépe prospějete, když jej od modrého světla budete chránit co nejvíce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button