Léčba Návod

Kořen pampelišky je 100x účinnější než chemoterapie

Napsáno od Jana Novotná

Pampeliškový čaj působí na rakovinné buňky, které se po jeho útoku začínají rozpadat do 48 hodin. Tato rostlina má totiž nezanedbatelné množství léčivých vlastností. Co pro to musíte udělat?

kořen

Sbírat na jaře pampelišky z louky, z čistých sjezdovek mimo provoz nebo přímo ze své zahrádky. Zatímco naše babičky dělávaly z květů pampelišek med nebo sirup, dnes se sbírá i další část z této léčivky. Uhodnete jaká? Ano, je to kořen! Kořen pampelišky může pomoci pacientům s rakovinou.

Vědci zjistili, že kořen této rostliny funguje lépe, než chemoterapie, protože „ničí“ pouze buňky zasažené rakovinou. Kromě toho má i diuretické vlastnosti, stimuluje sekreci žluče, čistí játra, pomáhá při alergiích a snižuje hladinu cholesterolu. Nacházejí se tu velmi důležité vitamíny a minerální látky jako je vitamín B6, thiamin, riboflavin, vitamín C, železo, vápník, draslík, kyselinu listovou a hořčík.

Obsahuje až 535% potřebné denní dávky vitamínu K a přibližně 110% doporučené denní dávky vitamínu A. Zde jsou všechny údaje o této rostlině, které jsou známé již po mnoho let.

Pampeliškový čaj

The University of Windsor v Kanadě provedla počáteční výzkum a výsledky daly novou naději pro pacienty s rakovinou. Zjistilo se, že kořen pampelišky v podstatě „zabije“ buňky zasažené rakovinou bez škodlivých účinků na jiné buňky v těle (oznámeno na internetových stránkách Natural News).

kořen

Pampeliškový čaj působí na postižené buňky tak, že se rozpadají do 48 hodin. Byl učiněn závěr, že kontinuální léčba kořene pampelišky, může zničit většinu rakovinných buněk u postižených pacientů. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům skupina výzkumníků získala další podporu pro pokračování výzkumu této zázračné rostliny.

John di Carlo, 72 let, který je osobně přesvědčen o léčivých vlastnostech pampelišky, podstoupil intenzivní a „agresivní“ chemoterapeutické léčby, kterému naději nedávaly. Lékaři ho poslali domů s tím, aby strávil poslední dny se svou rodinou. Během tří let svůj boj s rakovinou vyhrál. Skvělé výsledky zaznamenal již po 4 měsících po užívání čaje z kořene pampelišky. Ani ne půl roku stačilo k vymizení příznaků a vedlo k částečnému až postupně k úplnému ústupu této zákeřné nemoci.

O autorovi

Jana Novotná

26 komentářů

  • Hezký večer,

   ideální dávkování je 2 lžičky jemně nakrájeného kořene na 250 ml vody, případně 1 lžičku drceného sušeného kořene na 100 ml vody. Čaj je vhodné užívat 2-4x denně.

   Děkujeme za komentář a přejeme krásný večer

 • Dobrý den, prosím o radu čaj z kořene pampelišky se vaří a jak dlouho nebo se nechá jen vylouhovat v horké vodě ? Moc děkuji za odpověď.

 • 2 lžičky nadrceného kořene z pampelišky zalít 250 ml převařené vody a nechat louhovat 15 min.

  • První změny jsou po čtyřech měsících. Můj přítel má rakovinu plic.
   Po čtyřech měsích na CT výsledek: znatelná regrese obou nádorů. Samozřejmě
   bude pokračovat v pití pampeliškového vývaru až do úplného zmizení nádorů.
   Dále si myslím, že nebude na škodu už pít jeden šálek denně navždy

 • Dobrý večer ,dá se kořen i listí konzumovat v čerstvém stavu?…je to bezpečné?.. stonky po opláchnutí konzumují čerstvé…po užití se cítím lépe. Děkují za odpověď.

 • Dobrý den,mám fenecku havanskeho psika.Má více nádorů,které nelze operovat z do vodu, že je kardiacka. Jeden z nádorů je opravdu veliký. Je mozne trosku pomocí kořenem z pampelišky nějaký způsobem a event.jake dávkování. Moc bych ji chtěla pomocí. Vazi asi do 5kg.Děkuji moc.Polakova Jana

  • Pěkný den,

   přírodní léčba je vhodná i pro zvířata, nicméně psí a lidský organismus je v mnoha aspektech odlišný a tak bychom doporučili se s tímto dotazem obrátit na veterináře, který fenečku ošetřuje a dokáže adekvátně poradit.

   Děkujeme za dotaz

   Hezký zbytek dne

  • dobrý den, máme 15 ti letého labradora Bena, kterému byl v únoru 2016 diagnostikován zhoubný nádor o velikosti 8 cm na slezině s metastázemi do jater (rentg. snímek a sonovyšetření) – klinika MVDr. Herčíka. Neléčitelné a neoperabilní – výhled na 2 měsíce života. Podávali jsme denně 2 lžíce 15 min. povařeného kořene pampelišky – přimícháno vše do jídla (vaříme mu celý život různé maso a skelety s veškerou kořenovou zeleninou – moc dobře to jí!!). Dne 21.10.2016 kontrolní vyšetření prokázalo téměř 90% ústup nádoru a vymizení metastáz. Máme z toho velkou radost a pokračujeme v léčbě. Dr. Herčík byl také velice překvapen. Vím, že tu Ben nebude již dlouho – projevuje se stáří (hůře chodí, je téměř hluchý ale zatím dobře vidí, chutná mu jíst a kupodivu nemá ani jediný kaz na opotřebovaném ale plném chrupu. Přejeme vám také tolik radosti. Petr a Eva Štýbrovi

 • dobry den, byl by odkaz na zdroj/original toho vedeckeho zjisteni? bez zdroje je to jen jedna baba povidala, plus dalsi vec – pokud by pojistovny nemusely platit chemo a ozarovani urcite by jim zustalo vic penez a tlacili by pacienty do pampelisek coz se mi ale zatim nedoneslo….

  • Dobrý den,

   děkujeme za poznámku. Kvůli redesignu nám mnoho odkazů na zdroje zmizelo, ale pokusíme se zdroje co nejdříve doplnit.

   Pěkný zbytek dne

 • Dobrý den,
  chci se zeptat zda mohu na čaj použít čerstvý kořen pampelišky,chtěla bych ho dávat svému 12letému synovi,který onemocněl osteosarkomem holenní kosti.Můžete mi pro něj poradit dávkování,abych nedělala čaj moc silný,syn váží 72kg a měří 173 cm.
  Děkuji za odpověď a hezký den 🙂

  • Dobrý den,
   nejsem léčitel, ale jako zdravotní sestra vím, že pokud dítě které váží jako dospělý ( i když s ohledem na věk ) se podává lék se stejnou gramáží jako u dospělého, tak bych pokud by to bylo moje dítě dávkovala kořen pampelišky jako dospělému. Jak je to s čerstvou drogou, tedy kořenem, nevím.
   Snad jsem pomohla.

 • znám spoustu lidí, kteří to zkoušeli a bohužel nikoho, komu by pamapeliška pomohla, so sorry 🙁

 • Dobry den. Chtela bych se zeptat zda je to vhodne i pro rakovinu kuze. Mam nemocneho trinacti letehk brasku a lekari s nim nic nedelaji, tam jsem ochotna zkusit uz vsechno. Dekuji za odpoved

Zanechte komentář

error: