JídloZdraví

Chodíte málo na slunce? Jeden šálek hub zvyšuje hladinu vitamínu D

Podle mnohých vědců jeden šálek hub denně může zlepšovat činnost štítné žlázy. Houby totiž mimo základních živin obsahují vysoké množství jódu, vitamínu D a antioxidantů. Jedna studie potvrzuje, že šálek hub denně po dobu jednoho týdne ovlivňuje sekreci IgA, kterou navyšuje o 50%.

Houby a rakovina

hubJedním z nejvýznamnějších prostředků pro boj s rakovinou je selen. Houby ho samozřejmě obsahují. Je velmi užitečný při léčbě rakoviny. Jedná se o ten správný minerál, které vaše tělo bude při boji s rakovinou potřebovat.

Houby a vitamín D

Houby jsou největším rostlinným zdrojem vitamínu D. Přidání hub do jídelníčku je snadné a levné. Pro posílení imunity a zesílení účinku lze užívat beta-glukan s obsahem hlívy ústřičné ve formě potravinových doplňků. Bez ohledu na to, jakou denní dávku hub si zvolíte, podpoříte vaše celkové zdraví.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button