NezařazenéPrevenceZdraví

Nejlepší ingredience, které můžete použít při přípravě detoxikačních nápojů (2.)

V předešlém článku jste se již dozvěděli o několika málo zdrojích, které vašemu tělu poskytnou preventivní detoxikaci. Dopřejte si do svých detoxikačních pokrmů a nápojů další ingredience, jež preventivně chrání vaše zdraví, dodávají energii a posilují imunitní systém.

Přidejte do svého nápoje…

Maliny

Maliny obsahují ketony, přírodní chemikálie, které vám pomáhají zhubnout. Tyto ketony pomáhají preventivně předcházet příbytku hmotnosti. Obsahují také vitamín C a B. Podporují zdravý vzhled pokožky a bojují proti vlivům stárnutí.

Jahody

Většina zdravotních přínosů spojených s jahodami je dána obsahem protizánětlivých antioxidantů. Jahody obsahují protistárnoucí flavonoidy, které pomáhají snižovat riziko vzniku chronických onemocnění, včetně rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Přidejte do svého detoxikačního nápoje jahody. Obohatíte jej o vitamín A a C, jež neutralizují vliv toxinů a pomáhají vyrovnávat hladinu pH.

Máta

Věděli jste, že máta má jednu z nejlepších antioxidačních vlastností? Je perfektní přísadou do detoxikačních nápojů, protože uklidňuje žaludeční potíže a léčí poruchy trávení. Díky tomu pomáhá detoxikovat tělo. Má také antimikrobiální vlastnosti a doporučuje se pro zlepšení zdraví vašich úst.

Zázvor

Léčivé účinky zázvoru pocházejí z gingerolů, olejových pryskyřic, které působí jako silné antioxidanty a mají skvělé protizánětlivé vlivy. Zázvor pomáhá proti nevolnosti a posiluje váš imunitní systém. Přidávat ho můžete do jakéhokoliv detoxikačního nápoje. Pomáhá zmírnit nadýmání, zácpu a další žaludeční potíže. Známý je také svými „ohřívacími“ schopnostmi, které vám pomohou v hubnutí.

Rozmarýn

Rozmarýn má silné protizánětlivé vlastnosti. Je fantastickým detoxikátorem. Napomáhá produkci žluče, zvyšuje vstřebávání živin a pomáhá vám vyhnout se toxickému přetížení.

Pampeliška

Vyzkoušejte i listy pampelišky, zvláště na jaře. Pomohou vám regulovat trávení a čistí játra. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který napomáhá absorpci minerálů a snižuje riziko vzniku zánětu. Pampelišky konzumujte ve chvílích, kdy potřebujete navodit chuť k jídlu či vyléčit žlučové kameny.

Jablečný ocet 

Jablečný ocet podporuje metabolismus a napomáhá ke ztrátě kil. Obsahuje organickou kyselinu, která se nazývá kyselina octová. Právě ona zlepšuje chod metabolismu, podporuje trávicí funkce. Stačí jablečný ocet přidat do detoxikačního nápoje či ho každé ráno konzumovat „na lžičku“. Pomáhá vyrovnávat pH v těle a podporuje kardiovaskulární zdraví.

Aloe vera gel

Aloe vera gel má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při poruchách trávení. Normalizuje rovnováhu pH, snižuje možnou tvorbu kvasinek a podporuje správné trávení. Enzymy přítomné v aloe vera umožňují správné fungování buněk a posilují imunitní systém.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button