Nezařazené

Jak ošetřit tlapky pejska? Domácím voskem vyrobeným z těch nej surovin

Ano, budete se divit, ale i pejskovi může prasknout kůže na pacce. Jak to ošetřit? V létě se prochází po horkém písku nebo štěrku a trpí. Je skvělý nápad, vyrobit si vlastní „vosk“ na ošetření jeho paciček.

Na co je tento vosk dobrý a jak se používá?

Jedná se o směs vosku a olejů, které se hodí na drobné praskliny a hravě tak pokryjí spodní stranu pacek vašeho psa. Chrání tlapky před povětrnostními vlivy a léčí také již existující oděrky. Používá se tedy jako prevence, ale i sekundárně jako léčebný prostředek.

Vosk odpuzuje vlhkost, takže se tento vosk hodí také do deště nebo v zimě, když padá sníh. Kutilská verze tohoto vosku je netoxická, takže vám vůbec nemusí vadit, že si pejsek olizuje packy.

Přírodní přísady bezpečné pro zvířata

Vosk v tomto receptu vytváří bariéru proti vlhkosti, ale slouží také jako nežádoucí prostředí pro bakterie a snižuje tak riziko infekcí.

Světlicový olej má vysoký obsah vitamínu E, který pomáhá léčit jakékoliv oděrky na povrchu kůže. Olivový olej je penetrační olej, který zjemní kůži na tlapce.

A ricinový olej je hustý a odolá neustálému poškozování.

Přírodní domácí vosk pro zvířata – složení:

2 lžíce včelího vosku
1 lžíce světlicového oleje
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce ricinového oleje

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte vosk a oleje. Opatrně přelijte do silikonové formičky nebo jiné nádobky a skladujte na chladném místě.
Není možné zajistit, že všem vyjde stejná konzistence.

Budete možná muset experimentovat i sami. Včelí vosk je v různých oblastech řidší nebo hustější. Pokud vám směs přijde hutná, rozřeďte tak, že přidáte olej a obráceně, vodnaté konzistenci prospěje další lžíce včelího vosku.

Použití:

Jednoduše pejskovi natřete packy, než vyrazíte ven. Tělesné teplo psa, vosk nádherně povolí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button