JídloPrevence

Přidejte si chlorellu do vašeho ranního smoothie a snídejte zdravou zelenou dobrotu

O chlorelle jste již pravděpodobně slyšeli, ale víte, že si ji můžete koupit v podobě prášku a přidávat do svých pokrmů? Kromě toho, že chlorella podpoří vaši vitalitu, imunitní systém a pročišťuje organismus, dodá vašim pokrmům krásně zelenou barvu. Spolu v kombinaci s mladým ječmenem či pšenicí je to zelená bomba plná zdraví. 

Zelená mánie

V dnešní době je jednou z úžasných možností, které nám moderní trh nabízí, nákup zdravých superpotravin, které nás chrání před vlivem dnešního světa. Především je to rychlé životní tempo, stres, nátlak na soustředění a paměť; to vše vyžaduje naši každodenní energii. Zelené superpotraviny a další ingredience začínáme objevovat a řadit je do jídelníčku. Jednou z těchto nových superpotravin je i chlorella, která je bohatá na bílkoviny; obsahuje jich dokonce dvakrát více než luštěniny. Velmi vhodná je pro vegany a vegetariány právě pro svůj obsah proteinu, železa, vápníku a fosforu.

Co to chlorella je?

Všichni již za svůj život o chlorelle slyšeli, četli o ní. Víte ale, co to je? Chlorella je jednobuněčná zelená sladkovodní řasa, která byla objevena již před 100 lety, ale na naší Zemi žije už 2,5 miliardy let. Má skvělé nutriční hodnoty a obsahuje velké množství chlorofylu, jehož konzumaci často opomíjíme.

Chlorella, proč ji konzumovat?

Důvodů, proč konzumovat chlorellu, není málo. Má vliv na vaši vitalitu a dostatek denní energie, posiluje přirozenou obranyschopnost, podporuje správnou funkci trávicího traktu a mikrobiální rovnováhu, má pozitivní vliv na funkci jater, pročišťuje organismus a je skvělým antioxidantem. Obsahuje vitamíny A, B2, B3, C, D, B6, B9 a B12. Chlorella má celkově pozitivní vliv na váš organismus a pomáhá vám udržet dobrou životní kondici a zdravý organismus.

Chlorella…

Má pozitivní vliv na váš nervový systém, podporuje jeho činnost a stabilitu, účinně neutralizuje pH v těle a omezuje výskyt plísní, je zásobárnou antioxidantů pro vaše tělo, reguluje hladinu cholesterolu, podporuje regeneraci jaterní tkáně, napomáhá v prevenci proti nádorovým onemocněním a podílí se na tvorbě krvetvorby, je tudíž vhodná i pro onemocněné anémií. Chlorella je dobrým podporovatelem růstu; tím má vliv na celkovou regeneraci tkání, je vhodná při rekonvalescenci a pro organismus, který byl vystaven jakémukoli záření, má vliv na hojení ran a podporuje schopnost růstu buněk.

Chlorofyl?

Chlorella je bohatá na chlorofyl – proč je pro nás zdravý? Chlorofyl je skvělým pro detoxikaci organismu. Je to pigment, který obsahují zelené rostliny, řasy či sinice a v našem těle podporuje tvorbu hemoglobinu, má vliv na hojení ran a popálenin. Jeho účinky jsou protizánětlivé a snižuje riziko vzniku otoku, má také vliv na trávicí trakt a pozitivně působí na činnost tenkého střeva a slinivky břišní. Pozitivně ovlivňuje také funkci nervového systému a vitalitu organismu. Chlorofyl vašemu tělu dodá dávku kyslíku, čistí krev a odvádí toxiny z těla, eliminuje tvorbu plísní a podporuje růst tkání.

Chlorella jako přísada

Chlorellu seženete ve formě pilulek nebo sypkého prášku, který můžete přidávat i do svých pokrmů. Vzniknou vám krásně zelené pokrmy. Přidejte chlorellu do svého smoothie, smoothie bowl, lívanců, zmrzliny či koláče. Vaše jídlo bude krásně zelené, ale hlavně plné vzácných živin, které jen tak rychle z jiného jídla nenačerpáte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button