KrásaPrevenceRady a tipy

Poznejte důvody pravidelné masáže prsou

Existuje mnoho důvodů, proč by si každá žena měla pravidelně masírovat prsa. Masáž je samo o sobě starou technikou a dnes již víme, že může být prospěšná pro celou oblast našeho těla. Masírování prsou je proto skvělým zvykem, jelikož přispívá ke zvýšení krevního oběhu v prsou a napomáhá k pěknému tvaru. Nedávná studie z texaského ústavu dokonce dokázala, že pravidelnou masáží můžeme zmenšit riziko vzniku rakoviny prsu. Pojďme se ale nyní podívat, jaké další benefity tyto masáže přinášejí.

Výhody plynoucí z pravidelné masáže prsou

Krásnější tvar

Při masírování prsní tkáně můžete docílit kulatějšího vzhledu vašich prsou. Jediný způsob, jak přirozenou cestou tvarovat prsa, je tedy pomocí masáže. Zlepšená cirkulace krve bude zpevňovat tkáň a posilovat povislou kůži.

Potlačení jizev a zlepšení tónu pleti

Masáž prsou se doporučuje především ženám, které podstoupily operaci prsu. Lymfodrenáž v této oblasti podporuje přirozené hojení jizev a snižuje pooperační potíže, které by mohli nastat. Masáž pomocí přírodních olejíčků navíc může pomoci minimalizovat staré jizvy a strie a vykouzlit hebkou pleť s lepším tónem.

Potlačení bolesti

Pokud jste jedna z těch, které cítí napětí a nepříjemné pocity v prsou před a během menstruace, můžete si bez analgetik pomoci sami. Zvýšený krevní oběh vás zbaví bolesti prsou. Efektu dosáhnete rychleji, použijete-li pár kapek esenciálního oleje s uklidňujícími účinky, jako je heřmánek, nebo extrakt přidáte do masážního oleje či krému.

breasts-1
Masáž prsou přináší řadu ozdravných účinků.
Snížení rizika vzniku myomů, cyst a rakoviny

Pravidelnou masáží prsou budete moc zaznamenat jakékoliv změny týkající se tkáně, a tedy rychleji detekovat případné změny, které by mohli znamenat komplikace. Masáž sama o sobě může také léčit, jelikož při vyšší cirkulaci lymfy dochází k ničení infekcí a k odstraňování nechtěných toxinů.

Snížení vzniku vrásek

Zvýšený krevní oběh v prsní tkáni a pravidelné používání hydratačních olejů a krému způsobí mnohem vyšší regeneraci. Pleť tak bude v důsledku hladší a jemnější.

Zvětšení velikosti prsou

Prsa jsou jednou z částí lidského ženského těla, které nejvíce ovlivňuje působení hormonů. Masáž může stimulovat tělo, které začne produkovat více hormonů a dopravit je do oblasti prsou. S použitím bylinných olejů proces urychlíte a zvětšení může být více znatelné.

Jak masáž provádět

Používejte oleje

Při používání krémů a olejů, například olivového, dostáváte do prsou důležité živiny, které tělo vyžaduje. Oleje také napomáhají k příjemnější pocitům a ke správně vykonané masáži. Proto při masáži na krémy, oleje a mastičky určitě nezapomínejte.

olive-oil-968657_960_720
Podpořte masáž olejíčky, například olivovým.
Teplé ruce

Používáte-li oleje, či krému, začněte masáž tím, že je umístíte do vašich rukou. Energeticky rozprostřete vámi zvolený prostředek na masírování po celých dlaních, dokud neucítíte teplo. Hřejivé ruce s olejem více podpoří výsledky, o které stojíme.

Směr masírování

Položte ruce na prsa a jemnými krouživými pohyby začněte třít mateřskou oblasti. Vaše pravá ruka by se měla pohybovat v kruhových pohybech po směru hodinových ručiček, zatímco levá ruka vykonává ten samý pohyb, ovšem opačným směrem. Směry pravidelně obměňujte a po pár sekundách.

Buďte jemní

Nejenže by masáž měla spadat do správné techniky masírování prsou, ale nezapomeňte také, že se jedná o velmi citlivou část vašeho těla. Proto byste se k ní měli chovat patřičným způsobem. Pokud budete moc hrubé, může mít masáž spíše negativní účinky.

K dosažení optimálních výsledků je doporučeno provádět masáže dvakrát denně, konkrétně ráno a večer, po dobu 10-15 minut. Tyto podmínky se mohou zdát poněkud nereálné, a proto úplně postačí, když si na sebe najdete čas jednou denně, nejlépe po koupání.

Masáž prsou přináší mnoho ozdravných a kosmetických benefitů. Vyzkoušíte ji i vy?

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button