Rady a tipy

Co s vaším tělem udělá jablečný ocet a med v ranních hodinách?

Dlouhá nekončící nemoc mění život každému. Neustálá nepohoda snižuje vaši vitalitu a podkopává nepříjemné stavy i co se psychické otázky týče. Pokud jste jedni z těch, kteří si vypěstovali každodenní rutinou v těle nepřátelské prostředí, které vás trápí každý den, je tento recept jak stvořený pro vás.

Špatné návyky mohou tělu přinést extrémně překyselený organismus. Nízká úroveň pH v těle může však vyvolat řadu onemocnění, nepříjemností, zhoršení psychické pohody a nevolnost. Naštěstí kombinace jablečného octu a medu dokáže tělo dostat zpět do normálu a alkalizovat ho. Spolu s těmito dvěma ingrediencemi zvyšujete hladinu pH vaší krve zpět do normálu a bojujete se zárodky jakékoliv nemoci.

Navzdory tomu, že dědičnost a emocionální stav mohou hrát velkou roli ve vzniku chorob, mít tu správnou rutinu je stále klíčové pro kohokoliv z nás. Je to proto, že tento nápoj si dokáže poradit s nepříjemnostmi od podrážděného žaludku až po bolest svalů a kloubů. Stačí ho prostě vypít každé ráno na lačný žaludek.

Proč byste měli konzumovat jablečný ocet a med?

Jablečný ocet se vytváří ze šťávy jablek. A stejně jako vymačkané jablko, i ocet obsahuje některé důležité vitamíny. Jsou jimi vitamíny B1, B2, B6, kyselina listová a pantothenová a vitamín C. Dále obsahuje malé množství minerálu, jako je sodík, fosfor, draslík, vápník, železo, hořčík a jiné. V neposlední řadě je důležitou součástí jablečného octa kyselina octová, která je běžně v citrusových plodech, a která je velmi důležitým antioxidantem.

Med je oproti tomu sladký sirup vyrobený včelami z nektaru květin. To, že obsahuje draslík, vápník, hořčík, železo, zinek a měď, je informace zcela známá. Ovšem kromě těchto důležitých minerálu, je med plný i vitamínu C, riboflavinu, vitamínu B6 a kyseliny pantotenové. Barva medu je poté ovlivněna tím, jak je med kvalitní a tedy jak moc je zdravý.

Několik přínosů jablečného octu s medem:

 • Pomáhá při trávení a zácpě.
 • Odstraňuje bolesti kloubů.
 • Léčí žaludek a odstraňuje pálení žáhy.
 • Snižuje hladinu špatného cholesterolu.
 • Snižuje krevní tlak.
 • Napomáhá hubnutí.
 • Zmírňuje bolest v krku.
 • Eliminuje zápach z úst.
 • Zvyšuje energii.
 • Snižuje zánět.

Na tento zázračný nápoj budete potřebovat:

 • 1 lžičku organického jablečného octa
 • 1 lžičku organického medu
 • 1 šálek vody

Všechny ingredience dobře promíchejte ve velké sklenici a vypijte alespoň 20 minut před snídaní. Pokud budete po vypití nápoje pocit žízně, doplňte potřebné množství tekutin. Pokud však trpíte cukrovkou, měli byste se o jeho dalším užívání poradit se svým lékařem.

Jablečný ocet a med je skvělým pomocníkem, pokud vás trápí překyselený organismus a nemoci spojené s ním. Zamezte proto dalším komplikacím a pijte každé ráno tento lahodný léčivý nápoj.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button