KrásaRady a tipy

Jak na popraskané žilky a zarudnutí v obličeji?

Důvody, proč vznikají tyto nehezké žilky a zarudnutí, nejsou dodnes zcela známy. Roli hraje několik faktorů, např. slabá tkáň, hormonální nerovnováha, stres, alkohol, UV záření, pálivé koření či kofein a příčina je na světě. Není to ovšem pravidlo.

Na trhu existuje plno prostředků, které mají za úkol zmírnit zarudnutí, často jsou však velmi málo efektivní. Sáhněte raději po tradiční medicíně a účinně se zbavte tohoto kožního problému.

Zelená rajčata

tomatoes-941667_960_720Červená rajčata jsou běžně dostupnou zeleninou. Slyšely jste však o rajčatech zelených? Není to výmysl. Taková rajčata skutečně jsou a nejedná se o nezralá rajčata. Odrůda těchto rajčat se jmenuje Green Zebra a vyznačuje se zelenými plody se světlejšími a tmavšími jemnými proužky. Obsahují důležité kyseliny, které proti tomuto kožnímu onemocnění dokážou účinně bojovat. Nakrájejte zelená rajčata na plátky a položte si na obličej na 3 minuty. Poté pokožku opláchněte a použijte výživný krém.

Petržel

Bylinka notoricky známá a často používaná již od dob našich babiček. Hrst petrželové natě přelijte 100 ml vroucí vody. Nechte ve skryté nádobě vylouhovat po dobu 30 minut. Tekutinu poté sceďte a přidejte do ní 50 ml mléka. Do této tekutiny namočte vatový tampón a aplikujte přímo na postiženou kůži. Nechte působit po dobu 20 minut. Postup opakujte každý den – 20 dní v kuse.

Aloe Vera

Na tento lék budeme potřebovat jeden list aloe vera. List podélně nakrájejte a poté vložte na několik dní do chladu. Takto vychlazené listy si vždy před spaním pokládejte na postiženou oblast obličeje. Před použitím list vyčistěte černým nebo zeleným čajem. Při aplikaci můžete cítit lehké brnění, ale jen na malý okamžik. Nemusíte se bát, nejedná se o alergickou reakci. Tento postup provádějte každý druhý den po dobu 2 týdnů.

Šalvěj

Šalvěj je v lidovém léčitelství používaná už delší dobu a je známá protizánětlivými, antibakteriálními a uklidňujícími účinky.

Do 200 ml vroucí vody přidejte 4 polévkové lžíce sušené šalvěje. Přiklopte pokličkou a nechte 20 minut vylouhovat. Do vytvořené kapaliny přidejte 200 ml mléka a směs je hotová. Tonikem si otírejte obličej každý den. Nechte ho vždy 10 minut působit, poté opláchněte. Tento postup dodržujte do té doby, dokud nedojde k nápravě.

Jedná se o velmi jednoduché návody, ale neuvěřitelně účinné. A který bude ten váš?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button