KrásaPřírodní léčbaRady a tipyZdraví

8 přírodních prostředků na suchou pokožku, které si můžete vyrobit sami doma

Suchou pokožku způsobuje hned několik faktorů – počasí, genetika, nevhodně používaná kosmetika atd. Ačkoli existuje na trhu mnoho produktů, které nabízejí úlevu od suché pokožky, můžete vyzkoušet i produkty z vaší kuchyně.

Extra panenský olivový olej

Olivový olej obsahuje vitamín E, antioxidanty a další vlastnosti, které opravují poškozenou pokožku. Nemusí být dobrá volba pro pleť se sklonem k akné, protože hrozí ucpání pórů.

Pleťová maska z avokáda

Domácí maska z avokáda je dalším přirozeným způsobem, jak zklidnit suchou pokožku.

Zkombinujte ½ avokáda se ¼ šálku čistého řeckého jogurtu (který může zlepšit texturu pokožky kvůli obsahu kyseliny mléčné), spolu s kapkou medu a 1 lžičkou kurkumy (pro potenciální protizánětlivé výhody a pro zlepšení příznaků zánětlivých kožních stavů, jako je ekzém).

Přírodní peeling z kokosového oleje a cukru

Chcete-li ošetřit odumřelé kožní buňky, které mohou dodávat vaší pokožce suchou texturu a vzhled, můžete zvážit jemný domácí cukrový peeling.

Smíchejte 1 šálek hnědého nebo krystalového cukru s ½ šálku kokosového oleje. Pokud chcete, můžete přidat esenciální olej, jako je levandule, která propůjčuje přirozenou vůni a může podporovat relaxaci a snižovat úzkost.

Ovesné vločky namočené v teplé vodě

Šálek ovesných vloček v teplé lázni může přirozeně rehydratovat suchou pokožku. Samotný ovesný produkt je uklidňující, pomáhá vaší pokožce udržet vlhkost z vody z koupele.

Kokosový olej

Kokosový olej má kořeny v afrických a indických kulturách, je oblíbenou domácí léčbou pro zdravé vlasy a pokožku. Kokosový olej ztuhne při pokojové teplotě, takže jej používejte jako hydratační krém před spaním nebo kdykoli. Na popraskané paty a ruce naneste olej a poté naneste silné ponožky nebo nelatexové rukavice.

plet-pece

Aloe vera

I když je aloe vera gel často považován za úlevu od spálení od slunce, může být také užitečný během suchých zimních měsíců. Působí tak, že zmírňuje zarudnutí a podráždění související s nadměrnou suchostí a může dokonce snížit známky stárnutí, stejně jako akné a poranění kůže.

Med

Med má změkčující a zvlhčující účinky, které mohou změkčit vaši pokožku a pomoci jí udržet vlhkost. Je to také alternativní léčba různých kožních onemocnění, včetně dermatitidy, psoriázy a lupů.

Čajové sáčky

Pokud už čaj pijete, možná najdete další využití pro čajové sáčky, které máte ve spíži. Sáčky černého a zeleného čaje mohou mít chladivý a protizánětlivý účinek na vaši pokožku, zatímco sáčky černého čaje mohou pomoci vyrovnat přirozenou hladinu pH pokožky.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button