HubnutíJídloReceptyZdraví

Léto je ve znamení osvěžujících salátů. Vyzkoušejte naše tipy na chutné a zdravé dresinky!

Chcete svůj oblíbený letní zeleninový salát oživit? Dresinky sice můžete koupit již hotové téměř v každém obchodě, ovšem jistě nebudou tak výživné.

Citrusový dresink

Tento světlý a šťavnatý dresink je ideální pro letní salát. Kombinuje čerstvé citrusové šťávy s medem a dijonskou hořčicí pro pikantní a lehce nasládlou chuť. Chcete-li udělat tento dresink, smíchejte pomerančový džus, citronovou šťávu, med, dijonskou hořčici, olivový olej a špetku soli v malé misce. Pokapejte salát a vychutnejte si osvěžující citrusové chutě.

Krémový avokádový dresink

Avokádo je skvělým zdrojem zdravých tuků a dodává dresinkům krémovou strukturu. Tento dresink kombinuje zralé avokádo s česnekem, limetkovou šťávou a koriandrem pro krémový a chutný dresink, který je ideální pro salát inspirovaný Mexikem. Chcete-li udělat tento dresink, smíchejte zralé avokádo, česnek, limetkovou šťávu, koriandr, řecký jogurt a špetku soli v mixéru nebo kuchyňském robotu. Nalijte ho na salát podle vašeho výběru a vychutnejte si krémovou avokádovou dobrotu.

salat-zelenina-dresink

Miso sezamový dresink

Miso je fermentovaná sójová pasta, která dodává dresinkům slanou a pikantní chuť. Tento dresink kombinuje miso se sezamovým olejem, rýžovým octem a medem pro komplexní dresink, který je ideální pro salát inspirovaný asijskou kuchyní. Chcete-li udělat tento dresink, smíchejte miso pastu, sezamový olej, rýžový ocet, med a špetku soli v malé misce. Vyberte si salát podle svého výběru, ozdobte ho tímto dresinkem a vychutnejte si chutě umami.

Dresink s kurkumou a tahini

Kurkuma je koření, které je známé pro své protizánětlivé vlastnosti a tahini je pasta vyrobená z mletých sezamových semínek, která je dobrým zdrojem zdravých tuků. Tento dresink kombinuje kurkumu s tahini, citronovou šťávou a javorovým sirupem pro krémový a lehce sladký dresink, který je ideální pro salát inspirovaný středomořskou kuchyní. Chcete-li udělat tento dresink, rozšlehejte tahini, citronovou šťávu, javorový sirup, kurkumu a špetku soli v malé misce. Pokapejte salát a vychutnejte si zemité chutě.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button