PrevenceRady a tipyZdraví

Houbová káva: zdravější alternativa běžné kávy?

Houbovou kávu si lidé chválí. Mimo jiné se totiž může pochlubit výtažky z léčivých hub a dalšími přínosy pro zdraví. Ačkoliv je v současné době trendovou záležitostí, novinka to rozhodně není.

Tento koncept vznikl ve Finsku během druhé světové války, kdy nebyla k dispozici kávová zrna. V asijských zemích, což platí zejména pro čínskou medicínu, čerpají z hub neskutečné nutriční a zdravotní výhody.

Je vám ta představa nevábná?

Nemusí být, nejde o to, že budou v kávě plavat houby, na tom by si zřejmě nepochutnal nikdo, ale mleté směsice si tu ani nepovšimnete. Houby jsou tak jemně namleté a společně s kávovými zrny vytváří tmavou, hladkou strukturu a ořechový podtón.
Houbová káva na produkci využívá spíše výtažky z léčivých hub, než třeba shiitake a portobello.

Mezi běžné léčivé houby používané k výrobě této trendy kávy patří:

Chaga, Outkovka pestrá, Lví hříva, Reishi, Cordyceps – Housenice čínská

Zdravotní benefity houbové kávy:

snížení úzkosti

zlepšení imunity

Jak se vyrábí?

Při přípravě houbové kávy se plodnice hub extrahují a zpracovávají na organický prášek, který neobsahuje žádná plnidla ani konzervanty. Prostřednictvím procesu dvojí extrakce jsou houby poté dehydratovány, rozemlety na jemný prášek a smíchány do mletých kávových zrn. To se obvykle provádí v poměru 1: 1.

Houbovou kávu si lze zakoupit jako:

balíčky instantní kávy

směs mleté ​​kávy

kávová zrna

Houbovou kávu si můžete připravit stejnými metodami jako běžnou kávu, takže klidně ve formě lahodného moka, latte nebo černého kávového nápoje.

Vitální houby dávají kávě úplně jiný rozměr, což je pravda. Možná se nad tím pozastavíte a než uvěříte, budete ji muset ochutnat, ale je to tak. Tahle netradiční káva se možná brzo stane klasikou a „top“ mezi kávami a jejími druhy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button