JídloOstatníPrevence

Jak poznat, že vaše tělo odmítá alkohol, lepek, mléko nebo cukr?

Asi víte, že největším orgánem na našem těle je kůže. Je zrcadlem našeho zdraví, protože je to jeden z mála orgánů, které můžeme vidět okem a který dokáže jasně vyjádřit naše životní návyky. A právě nezdravé potraviny nebo jejich intolerance jsou zodpovědné za vznik některých kožních problémů, zejména na pleti.

Slavný lékař Nigma Talib napsal studii o čtyřech typech obličejů, které ukazují, jaké potraviny jíte a jaké jsou pro vaše tělo vhodné.

1. Nesnášenlivost alkoholu

Mezi nejčastějším jevem pozorovaným na tváři jsou právě příznaky spojené s konzumací alkoholu. Pokud vaše pleť trpí rozšířenými póry, červenými tvářemi a dehydratovanou pletí s hlubokými vráskami mezi obočím, je možné, že si vaše tělo nedokáže poradit se zpracováním alkoholu a nebo je jeho konzumace vyšší, než by měla. V tomto případě se zamyslete nad vaší životosprávou a snažte se omezit, ne-li úplně odstranit, alkohol z vašeho života.

face-1-556x600-1

2. Nesnášenlivost lepku

Mezi nejčastější příznaky lidí, kteří jsou alergičtí na lepek, patří silné akné s oteklými a zarudlými tvářemi a silnou pigmentací zejména v oblasti brady. Lékaři tvrdí, že téměř 15% celkové populace trpí vysokou citlivostí na lepek a že organismus v důsledku přijímání lepku vytváří zánětlivé reakce v těle. Pokud tedy pozorujete jeden z výše popsaných problémů, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře, který vám zjistí, jak je na tom vaše tělo s lepkem a nebo jednoduše vyzkoušejte vynechat na pár dnů z jídelníčku jakýkoliv lepek.

face-2-1

3. Nesnášenlivost laktózy

Pokud si vaše tělo nedokáže poradit s produktem obsahujícím laktózu, pravděpodobně trpíte na oteklá oční víčka spolu s celým očním okolím. Také velmi tmavé kruhy pod očima a u některých případů i aknózní pleť může značit, že byste měli zvážit konzumaci mlékárenských výrobků.

dairy-face

4. Nesnášenlivost cukru

Na cukr citliví lidé obvykle ztrácí pružnost pokožky a to proto, že tělo nedokáže využít molekuly cukru, které dostávají kolagen do kůže. Suchá, místy oteklá a vrásčitá pleť je jasným znamením, že je vaše tělo citlivé na cukr.

sugar-face

Pokud na sobě pozorujete některý z těchto příznaků, určitě neváhejte s návštěvou svého ošetřujícího lékaře, který vám buď potvrdí nebo vyvrátí vaši domněnku a uvidíte, že by problematická pleť mohla být voláním těla o pomoc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button