PrevencePřírodní léčbaRady a tipyRecepty

Máte rádi zimní vůně? Dopřejte si je v našem jedinečném drinku!

Brandy je klasické alkoholické pití spojené s prohřátím celého těla. Voní jako skořice, vanilka a pomeranč, chutná po anýzu a štiplavosti dodává pepř.

Podle předpovědi bude zřejmě počasí na podzim velmi chladné, tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Relaxace při trošce alkoholu není zdraví škodlivá. Naopak některé složky našeho drinku jsou protizánětlivé a mohou tak odrazit i útoky virových nákaz, čtěte dále…

Nemusíte jej nutně pít samostatně, ale třeba v čaji, a to je pak teprve prožitek. Je potřeba vše vyluhovat po dobu pěti týdnů, takže je nejvyšší čas začít.

Na podzimní grilování se bude hodit, nebude vám taková zima. Tento lahodný mok by neměl chybět ani v případě nejrůznějších oslav. Každého jistě překvapíte.

O ingrediencích:

Překvapivé zdravotní výhody následujícího koření zahrnuje zdraví pokožky a imunitního systému. Je účinné v boji s respiračními infekcemi a také se prosazuje jako lék při problémech se spánkem.

Podporuje cirkulaci krve, omezuje výskyt mykotických infekcí, napomáhá trávení, stabilizuje hormony a snižuje riziko rakoviny.

Jeho sloučeniny mají antioxidační, protizánětlivé, antidiabetické a antimikrobiální vlastnosti. Chrání tak i před kardiovaskulárními nemocemi.

Recept:

  • 4 šálky brandy
  • 2 ks badyán
  • 1 tyčinka skořice
  • 1 vanilkový lusk
  • 4 malé sladké pomeranče
  • 24 kuliček černého pepře

Postup:

Všechny přísady dejte do čisté skleněné nádoby a tu pak označte a skladujte 2 týdny na chladném a tmavém místě. Denně s ní protřepávejte. Následně přeceďte přes jemné sítko nebo filtr na kávu.

Vraťte do sklenice, uzavřete a nechte odpočívat na chladném a tmavém místě. Je potřeba počkat na zlatavou barvičku, což trvá cca další tři týdny.

Za pět minut hotovo a pět týdnů nechat uležet. Již teď se nemůžete dočkat, že?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button