Prevence

Jaké nebezpečí na vás číhá při používání hliníku?

Mnoho lidí si stále myslí, že je hliník pro člověka bezpečný. Vždyť přece v hliníku se běžně skladují potraviny. Toxicita hliníku je ovšem závažný problém, jelikož se nachází všude kolem nás. Proč je hliník nebezpečný a jak se mu vyvarovat? Čtěte dál.

Jak je hliník toxický

Pokud jednou použijete alobal, nic se vám samozřejmě nestane. Problémy se mohou začít objevovat s jeho častým používáním. Za určitou dobu se třeba rozvinou nemoci související s toxiny v tomto kovu. Nahromadí se v organismu a tělu se nepodaří je všechny odplavit na 100%. Ukládají se do kostí, tkání i orgánů, pozor na to..

Toxicita hliníku je vážný problém. Mezi nejčastější projevy otravy hliníkem patří bolesti kostí, křeče, svalové slabosti, zmatenost a problémy s řečí. Pokud jsou hliníku vystaveny děti, může to narušit jejich růst a vývoj. Hliník zapříčiňuje onemocnění mozku, potíže s nervovým systémem, anémii a onemocnění plic. Poslední studie navíc ukázala, že hliník poškozuje i plod u těhotných žen a způsobuje vznik různých abnormalit včetně vad.

Kde přicházíme do styku s hliníkem

hliníkHliník je nejběžnější kov na zemi a stal se i součástí prostředí, ve kterém žijeme. Četné obaly od léků obsahují hliník. Takže pokud se často léčíte aspirinem, používáte léky na předpis nebo si jen chcete zvýšit obranyschopnost vitamíny, zvyšujete riziko otrav hliníkem.

Kromě toho je hliník také součástí obalů od potravin. Většina restaurací používá hliník při balení jídla. Mnoho z nás používá alobal při vaření. Kdo se nachází poblíž těžebních míst hliníku, nejspíše ho také ve velkém množství inhaluje, aniž by o tom věděl – to je ta nejvíce nebezpečná forma příjmu hliníku.

Jak se před hliníkem chránit?

Abyste své tělo zbavili veškerých toxinů, je nejlepší detoxikace. Potom se snažte, co nejvíce vyvarovat hliníkovému nádobí a obalům. V obchodech nakupujte obaly bez příměsi hliníku a jezte čerstvé potraviny. Čtěte obaly, jelikož i antiperspiranty jsou dost známé přídavkem hliníku.

Otrava hliníkem je v dnešní době stále více frekventovanějším problémem, který hraje roli ve velkém výčtu nemocí. Vyvarujte se proto tomuto nebezpečnému kovu a chraňte sebe i lidi ve vašem okolí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button