OstatníPrevenceRady a tipy

K okamžitému odstranění migrény pomůže jednoduchý recept ze zázvoru

Pokud trpíte migrénami, nejste sami. Podle odhadů trpí migrénami více, než 10% populace. Jedná se o těžkou až středně těžkou bolest hlavy, která se opakovaně projevuje nepříjemným pulzováním i tupou bolestí na jedné straně hlavy. Migréna je obvykle doprovázena zvýšenou citlivostí a světlo i na zvuk, výjimkou není ani nevolnost a zvracení.

alone-513525_960_720

Migréna postihuje především ženy a to až 3x častěji, než muže. Často se nastupující migréna projeví zhoršeným viděním, které může mít podobu blikajícího světla, klikatých čar a dalších vizuální obrazů. Migréna může být vyvolaná mnoha podněty, nejčastěji mezi ně patří úzkost, stres, hlad, nedostatek spánku, vystavení světlu a hormonální změny. Lékaři se přiklání k různým vysvětlením migrény, někteří věří, že souvisí s otevíráním a zužováním cév v mozku. Jiní zase věří, že jsou příčinou geny, které řídí aktivitu některých mozkových buněk.

ginger-803017_960_720

Recept na zázvorový nápoj, který vás zbaví migrény

Účinným a okamžitým lékem na migrénu je zázvorové pivo. Lze na něj narazit i v supermarketech, ale my si raději představíme, jak ho lze vyrobit svépomocí. Náš nápoj bude chuťově odlišný, ale bude se jednat o velmi zdravý mok, který pomohl už nespočtu lidí od jejich neustálých bolestí. Recept je na výrobu 1 litru tohoto moku, před výrobou se ujistěte, že máte všechny potřebné ingredience.

Složení:

  • 4 šálky vody
  • 1 šálek oloupaného a nastrouhaného zázvoru
  • 1 lžičku medu
  • sycená voda
  • šťáva ze 2 limetek

Postup:

Nejprve nalijte vodu do hrnce a dejte ji vařit. Když se voda začne vařit, přidejte do ní zázvor. Následně snižte teplotu a nechte ho vařit po dobu 5 minut. Poté vypněte sporák a slijte vzniklý sirup přes jemné sítko. Nebojte se zatlačit na jednotlivé kousky zázvoru, je potřeba získat sirupu co nejvíce. Horký sirup je následně potřeba zchladit na pokojovou teplotu (20-22°C). Můžete ho například ponořit do studené vody nebo ho dát na chladné místo. Když zchladne, přidejte do něj perlivou vodu a následně i limetkovou šťávu s medem, podle chuti. Vše zamíchejte a nápoj máte dokončený. Toto domácí zázvorové pivo můžete pít vždy, když se dostaví migréna a brzy ucítíte, jak silný má nápoj účinek.

bowl-336538_960_720

Zdravotní výhody zázvorového nápoje

Hlavní výhodou tohoto nápoje je, že je kvalitnější, než prodávané zázvorové pivo. To totiž obsahuje jen velmi málo zázvoru a jeho zdravotní účinky nemusí být zdaleka takové, jako u nápoje, který si můžete vyrobit sami doma. U domácí výroby máte jistotu, že se jedná o čerstvé ingredience, kupované zázvorové nápoje někdy ani zázvor neobsahují, často jde jen o zázvorové aroma.

root-617409_960_720

Přírodní zázvorové pivo má významné antioxidační vlastnosti, které eliminují volné radikály. Ty jsou zodpovědné za mnoho metabolických reakcí v těle. Volné radikály poškozují buňky a jelikož jsou jejich stěny velmi jemné, často může dojít až k buněčné mutaci. Mutantní buňky mohou vést k rozvoji celé řady zdravotních komplikací, mezi které patří například artritida, šedý zákal i revmatismus.

Přírodní zázvorové pivo se skládá z gingerolů, chemických látek, které dokáží zabíjet rakovinné buňky vaječníků. Tento nápoj disponuje také léčivými vlastnostmi, které mohou snížit záněty způsobené kostními onemocněními (například osteoartritidou).

Další metody použití zázvoru pro boj s migrénou:

  • Inhalujte páry z vroucí vody se zázvorem a migréna rychle odezní
  • Smíchejte zázvorový prášek s trochou vody a vytvořte si zázvorovou pastu. Když je připravená, aplikujte ji přímo na čelo a ve velmi krátké době přijde velká úleva od migrény.
  • Rozdrťte čerstvý zázvor a uvařte ho ve vodě. Vodu vypijte a během krátké chvíle se budete cítit lépe.

ginger-277874_960_720

Poznámka: Pokud trpíte migrénou opakovaně, je vhodné se před použitím zázvorové léčby poradit s lékařem a to obzvláště, pokud vám již nějaké léky proti migréně předepsal.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button