KrásaRady a tipyZdraví

Pleťová maska z avokáda není náročná a její efekt je fascinující

Zatímco mnoho lidí zná zdravotní výhody konzumace avokáda, avokádová maska na obličej je dalším terapeutickým nástrojem, který může zkrášlit vaši pokožku a podpořit lepší zdraví obličeje. Avokádo je bohaté na omega-3 mastné kyseliny a další antioxidanty, stejně jako vitamíny A, B, K a E, které mohou pomoci zlepšit zdraví a pohodu pokožky. V avokádu jsou také četné prospěšné minerály a organické sloučeniny, které lze aktivovat použitím avokádové pleťové masky. Než si však doma vyrobíte vlastní avokádovou pleťovou masku, je důležité pochopit, jak správně vyrobit jednu z těchto masek a jaké potenciální výhody přináší.

Výhody avokádové pleťové masky

Existuje mnoho důležitých zdravotních výhod, které avokádová pleťová maska může poskytnout, včetně hydratace pokožky, hojení akné a zánětů, snížení výskytu vrásek, exfoliace pokožky a snížení mastnoty na obličeji. Tato maska je také prospěšná pro zlepšení pevnosti a vzhledu vašich vlasů.

Avokádo dokáže senzačně vyživit a omladit pokožku.

Zvlhčuje suchou pokožku

V závislosti na tom, co zkombinujete ve své avokádové pleťové masce, může to být vynikající způsob, jak hydratovat suchou pokožku. To platí zejména v případě, že ve svém receptu používáte med, protože je to přirozený způsob, jak udržet pokožku promaštěnou a zabránit skvrnám suché pokožky. Omega-3 mastné kyseliny v avokádu mohou také pomoci uzamknout vlhkost a zlepšit tón vašeho obličeje.

Ulevuje od akné

Lidé trpící akné nebo jinými zánětlivými kožními onemocněními na obličeji mohou těžit z uklidňující a protizánětlivé povahy avokáda. Avokádo je bohaté na vitamíny. Tato pleťová maska plná vitamínů A , B, K a E dokáže rychle zmírnit příznaky psoriázy, ekzému, růžovky a akné již po několika aplikacích.

Snižuje hladinu oleje

Pokud máte mastnou pleť, týdenní aplikace této pleťové masky vám může pomoci vyrovnat hladinu mastnoty na obličeji, čímž odstraníte lesk vaší pleti a zároveň snížíte riziko pupínků.

Exfoliuje vaši pleť

Komponenty v avokádu – stejně jako vejce, citrusová šťáva a med mohou pomoci vyčistit kožní póry a exfoliovat pokožku, takže vaše pokožka bude zdravější a jasnější.

Předchází vráskám

Antioxidační účinky avokádové pleťové masky pomohou odstranit oxidační stres a minimalizovat výskyt vrásek. To může také zvýšit elasticitu pokožky, abyste vypadali mladistvě.

Vlasová maska

Avokádovou pleťovou masku můžete použít na vlasy stejně snadno jako na obličej. Aplikováním stejného receptu na vlasy a jejich ponecháním působit 20-30 minut můžete revitalizovat příliš suché vlasy a posílit své kadeře, takže budou méně náchylné k lámání. To také zmírní zánět na pokožce hlavy a sníží příznaky běžných potíží, jako jsou lupy a nevysvětlitelné vypadávání vlasů.

Jak vyrobit avokádovou pleťovou masku?

Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit avokádovou pleťovou masku, a různé recepty zahrnují mimo jiné libovolný počet přísad, jako je med, vejce, ovesné vločky, olivový olej, meruňky, banán a jogurt. Zatímco základní avokádová maska nepotřebuje nic kromě ovoce, tyto extra složky mohou dále pomoci omladit obličej, snížit oxidační stres a dodat antioxidanty na části vašeho obličeje, které to nejvíce potřebují. Jak již bylo řečeno, jednoduchý a snadno připravitelný recept na pleťovou masku lze vyrobit jen s hrstkou těchto dalších přísad.

Ingredience

  • 1 avokádo
  • 1 vejce
  • 1/2 lžičky citronové šťávy
  • 1 lžíce medu

Instrukce

  1. Vydlabejte dužinu z jednoho středně velkého avokáda.
  2. Poté avokádo rozmačkejte, dokud se všechny hrudky nevyhladí.
  3. Mezitím smíchejte vejce, citronovou šťávu a med a míchejte, dokud nebude konzistence rovnoměrná.
  4. Nyní si obličej před aplikací masky důkladně očistěte a osušte.
  5. Naneste tuto směs na obličej a zakryjte co nejvíce pokožky. Nechte ho působit na obličeji 15-20 minut.
  6. Jemně si opláchněte obličej teplou vodou, vyhněte se drhnutí pokožky. Pokračujte v tomto postupu alespoň dva týdny, abyste viděli výsledek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button