PrevenceRady a tipyZdraví

6 způsobů, jak řídit své emoce v zájmu vašeho duševního zdraví

Máte kontrolu nad svými emocemi? Být si vědom svého emocionálního zdraví je proces, kdy víte, jak se cítíte. Toto uvědomění vám může pomoci zlepšit vaše celkové duševní zdraví a převzít kontrolu nad emocemi, které způsobují, že ztrácíte mysl. Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, pokud nevěnujete pozornost svým emocím, ignorujete to, co se vám vaše tělo snaží říct o vašem duševním zdraví. Je důležité věnovat pozornost svým vlastním duševním a fyzickým podnětům, abyste identifikovali specifické emoce a zvládli je.

Naučte se opravdu zhluboka dýchat

Existuje důvod, proč vás vaši blízcí žádají, abyste se „zhluboka nadechli“ pokaždé, když jste naštvaní nebo rozrušení. Když převezmete kontrolu nad svým dechem, budete schopni ovládat i své emoce. Hluboké dýchání vám pomůže přerušit, jak se cítíte, a může dokonce přesměrovat tok vašich emocí. Nejen, že vám pomůže udržet vaše emoce pod kontrolou, ale také pomůže uvolnit napětí ve vašem životě.

Buďte si vědomi svých pocitů

Pocity nejsou jen „jsem smutný“ nebo „jsem naštvaný“. Ponořte se trochu hlouběji, abyste věděli, jak se skutečně cítíte o tom, co se s vámi děje. Pramení vaše emoce z toho, jak vám někdo ublížil nebo vás zradil, nebo existuje větší důvod, proč se cítíte tak, jak se cítíte? Snažte se co nejlépe porozumět těmto emocím, a pokud si myslíte, že jste zmateni, promluvte si se svými blízkými nebo profesionálem, který vám pomůže.

Nebraňte se svým pocitům a pracujte s nimi

Jakmile pochopíte své pocity, další věc, kterou musíte udělat, je přijmout je. Neodporujte svým pocitům a přijměte je, abyste se s nimi mohli vypořádat správným přístupem. Pokud chcete plakat a ventilovat to, udělejte to. Pokud jste mluvili s odborníkem, měli byste se řídit jeho radami.

muz-negativni emoce

Zbavte se negativních myšlenek

Zabývali jste se spíše negativitou, než abyste se zaměřili na pozitivní emoce? Je nejvyšší čas nechat odejít negativní věci. Tyto chmurné myšlenky vás jen stáhnou dolů a způsobí, že se budete cítit hůř, než se již cítíte. Pokuste se odklonit sami sebe, abyste změnili své myšlenky a svůj příběh. Je to těžké, ovšem výsledek stojí za snahu.

Zvládání stresu

Stres je normální součástí života a zvládání vašich emocí se stává těžkým, když jste pod velkým stresem. Nalezení způsobů, jak snížit stres nebo ho zvládnout, vám může pomoci získat své emoce. Získejte dostatek spánku, cvičení, trávit čas v přírodě, udělat si čas na stres nebo praktikovat meditaci, abyste udrželi stres na uzdě.

Dělejte něco, co máte rádi

Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, najděte si nějaký čas na to, co máte rádi. Ať už chcete najít útěchu v nějaké hudbě, tančit na melodie své oblíbené písně nebo uniknout do světa knihy, případně ke čtení lifestyle článků, vyberte si svou oblíbenou činnost. Dejte si nějaký čas, abyste se vyhnuli tomu, že vaše emoce znovu získají kontrolu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button