KrásaZdraví

8 věcí, kterými si ničíte zuby

Kdo z nás by nechtěl krásný americký úsměv? Ale cesta k němu není vůbec jednoduchá. Dá se ale výrazně urychlit, vyhnete-li se těmto základním chybám.

Máte příliš tvrdý kartáček

Rozhodně neplatí, že čím tvrdší kartáček, tím lépe si zuby vyčistíte. Naopak – zaděláváte si na trvalé poškození dásní a parodontózu. To vám ke krásnému úsměvu příliš nepomůže.

Jíte nesprávné jídlo

Všichni víme, že sladké zubům dobře nedělá. Dobrou službu jim ale uděláte, budete-li jíst potraviny bohaté na vápník a fosfor. Mezi ně patří například mléčné výrobky, ryby, fazole, ořechy, čočka a další.

Nepoužíváte nic jiného než kartáček a pastu

Kartáček sám nikdy vaše zuby nevyčistí dokonale. Měli byste vždy používat i mezizubní kartáček nebo ústní vodu.

Nemyslíte na dásně

Dásně jsou pro zdravé zuby naprosto klíčové. Neměli byste na ně tedy zapomínat. Nejlépe jim udělá masáž kartáčkem nebo prstem, která je správně prokrví.

Neodstraňujete zubní kámen

Zubní kámen vzniká ze slin a potravin a hromadí se v okolí zubního plaku. Nelze jej odstranit kartáčkem a může být příčinnou onemocnění zubů či dásní. Je třeba nechat jej pravidelně odstranit vaším zubařem.

Odmítáte rovnátka

Na rovnátka nikdy nejste moc staří. Máte.li křivé zuby, můžete si je nechat nasadit kdykoliv.

Žvýkáte pouze na jedné straně úst

Soustřeďte se na to, abyste používali ke žvýkání vždy obě strany stejně. Slinění a žvýkání mát totiž samočistící funkci a zubům tak prospívá.

Neučíte děti, jak se starat o zuby

I děti, které mají mléčné zuby by se o ně měli naučit pravidelně a zodpovědně starat. Mléčné zuby sice vypadají, ale zvyk zůstane a pozitivně se projeví na stálém chrupu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button