PrevenceZdraví

Bylinky proti stárnutí

Kdo by nechtěl zůstat stále mladý a zdravý? Stárnutí je přirozený proces a nikdo mu neunikne. Příroda však poskytuje několik bylinek, které proces stárnutí zpomalují.

Ženšen – je považován za fantastický všelék. Je účinný při zvyšování energie, pomáhá udržovat správnou hladin cholesterolu, snižuje hladinu stresu.

Rozmarýn – jeho antiseptické vlastnosti mají význam při hojení kožních problémů. Rostlina obsahuje silný antioxidant, který pomáhá zpomalovat procesy stárnutí.

Kurkuma – podporuje zdraví srdce a v kombinaci s pohybovými aktivitami je zárukou zdravého kardiovaskulárního systému. Také obsahuje celou řadu antioxidantů.

Gotu kola – tato bylina se používala již ve starověku a to především pro svou schopnost zlepšovat paměť a podporovat dlouhověkost. Má pozitivní účinek na oběhový systém, zvyšuje tok krve a podporuje funkce nervové soustavy.

Ginkgo biloba – zdravotní výhody této byliny spočívají především v podpoře cirkulace krve do mozku, zlepšuje tak paměť a vaskulární funkce.

Ostrospestřec – tato rostlinka je známá jako detoxikační již od starověku. Chrání pokožku před škodlivými vlivy slunečního záření, udržuje pleť zdravou, zklidňuje a hydratuje suchou pokožku.

Heřmánek – Apigenin v něm přítomný má výrazný vliv na proces stárnutí. Také podporuje kardiovaskulární systém.

Oregáno – nabízí celou řadu účinků – chrání pokožku před stárnutím, obsahuje velké množství vitamínu C a antioxidantů.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button