KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Domácí šampon, který zvětšuje objem a lesk vlasů

Vlasy a zase ty vlasy. Není divu, že jsou považovány za nejdůležitější prvek naší krásy, což zejména platí o to více u žen. Aniž bychom si to však uvědomovali, tak díky jejich úpravě, například vyrovnáváním teplem, barvení či aplikací chemikálií, je obrovsky poškozujeme. Paradoxně, čím více dbáme o jejich vzhled, tím více je narušujeme. Vlasy se pak štěpí, poškozují, lámou, jsou mastné nebo dochází k jejich vypadávání.

Nemusíte však zoufat, neboť příroda pro nás vymyslela způsob, jak vlasům co nejrychleji vrátit zdraví a lesk.

Tento článek prozrazuje recept na šampon, který si můžete vyrobit v klidu domova, a který hlavně dosahuje skvělých výsledků v poměrně krátké době. Tou dobou je myšlen jeden měsíc, kdy se vaše vlasy výrazně uzdraví.

Zvětšení objemu a lesku vlasů přírodní cestou

Přírodní šampon obsahuje složky blahodárně působící na pokožku, kořínky a celkově vlasy jako takové. O jaké složky se jedná?

Kopřiva

Kopřiva se řadí mezi ty nejlepší prostředky, pokud je naším záměrem zdravá pokožka a vlasy. Toho dosahuje díky tomu, že stimuluje prokrvení kůže a dochází ke zrychlení růstu vlasů.

Ricinový olej

Ricinový olej je oblíben zejména pro svůj vysoký obsah vitaminu E a kyseliny ricinolejové. Tudíž je podporován zdravý růst vlasů, vyniká svými velmi silnými antibakteriálními a antifungálními vlastnostmi a dokonce zabraňuje vzniku lupů či množení bakterií na pokožce hlavy.

Vitamín B5

Vitamín B5, jinými slovy kyselina pantothenová, stimuluje regeneraci vlasů a podporuje zdraví pokožky.

A nyní se podíváme na to, jak si takový domácí zázrak vyrobit.

Budeme potřebovat:
  • 750 ml čistého kopřivového šamponu, který koupíme běžně v obchodu
  • 2 kapsle či pilulky s vitaminem B5 (je nutné předem rozdrtit na prášek)
  • 50 ml ricinového oleje
  • 10 olejových tobolek s vitamíny A a D
  • 30 ml šťávy z kopřiv
  • prázdnou láhev o objemu 1 l
A jak budeme postupovat?

Postup je zcela jednoduchý a rychlý. V litrové láhvi smícháme veškeré zmíněné suroviny a důkladně láhví protřepeme.

A co použití?

Pokaždé, když budete chtít šampon použít, předem protřepejte láhev.

Jak je to s aplikací?

Použití je zcela stejné, jako když používáte běžný šampon na vlasy, přičemž si během mytí zlehka masírujte pokožku hlavy. Poté nechejte pár minut působit účinné látky a nakonec opláchněte vodou.

Obecně se doporučuje během této léčebné kúry pít i kopřivový čaj, protože pak dochází ke zvýšení počtu červených krvinek a regulaci hormonů, které mají vliv na vypadávání vlasů.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button