KrásaZdraví

Jak přírodně podpořit pevnost prsou

Nešťastná skutečnost pro všechny ženy je, že vzhledem ke stáří, některé části těla mají tendenci viset o něco níž, než za mlada.

Povadlá prsa mohou být také důsledkem toho, že mají děti, získávají / ztrácejí váhu nebo kolísá jejich velikost prsou kvůli řadě dalších důvodů, jako je menopauza.

Na rozdíl od obecné víry však existují některé přirozené způsoby, jak podpořit pevnost vašich prsou, přirozeně.

Předběžná opatření

Nejjednodušší způsob, jak mít stále pevná prsa, je zabránit tomu, aby se co nejvíce prověšovala. Zatímco k poklesu do jisté míry dojde u všech žen, může to být ale zmírněno tím, že se vyhnete masivním výkyvům hmotnosti; získání a ztráta hmotnosti bude mít za následek uvolněnou, pokleslou pleť. Také se ujistěte, že máte správnou podporu, když děláte sporty jako je skákání, běh, pěší turistika a mnoho dalších aktivit bez dobré sportovní podprsenky, urychlíte poklesnutí prsou.

Kromě udržování stálé (a zdravé hmotnosti) existují některé přírodní prostředky, které lze využít ke zvrácení tohoto trendu.

1. Hydratace

Ujistěte se, že vždy pijete dostatek vody (nejméně 0,7l denně). Dehydratovaná kůže může ztratit svou pružnost, což přispívá k poklesu pokožky prsou.

2. Jezte zdravou výživu

Pravidelné konzumace správných živin může také zabránit a řešit přetrvávající pokleslá prsa. Konkrétně se ujistěte, že jíte potraviny bohaté na různé vitamíny a minerály, včetně vápníku a esenciálních tuků. Některé možnosti, které mají být pravidelně zahrnuty, jsou např. rajčata, květák, cibuli, mrkev a brokolici.

3. Granátové jablko

Vzhledem k tomu, že toto ovoce je považováno za silný, účinný a přirozený prostředek proti stárnutí, může napomoci předčasnému stárnutí pokožky, včetně prokrvení prsou. Fytonutrienty v semenech mohou pomoci napravit pevnost vašich prsou.

4. Aloe Vera

Aloe vera má přirozené vlastnosti, které vyživují pokožku, což výrazně zlepšuje vzhled klesajících prsou. Aplikujte gel aloe vera v kruhovém pohybu po celém hrudníku (můžete i po celém těle) a nechte působit asi deset minut, poté opláchněte studenou vodou, která také přispívámk omlazení pleti. Tuto kůru můžete opakovat 4-5krát týdně.

5. Zpevnění prsou dle starých receptů z Orientu

Tyto staré recepty radí mladým ženám sníst 3x denně půl čajové lžičky mletého semene pískavice řecké, která dodává prsům pružnost a je zároveň i lehkým afrodiziakem. Prsům svědčí také zinek a nenasycené mastné kyseliny omega3 a omega9, jejichž největším přírodním zdrojem jsou dýňová a lněná semena. Lisují se z nich také kvalitní oleje, které je vhodné zařadit do jídelníčku. Doporučuje se sníst 1 x denně 1 lžičku od každého z nich.

6. Fenykl

Fenykl se používá po staletí na zvětšování prsou a na podporu produkce mléka u nových matek. Má estrogenní látky, a může být použit v čaji nebo přidán drcený do krémů a vmasírováním přímo do prsou.

7. Cvičení

Existují také některé účinné cvičení, které mohou zlepšit vzhled stárnutí prsou. Protože vaše prsa jsou tvořena tukem a ne svaly, nemůžou pracovat stejným způsobem jako svaly. Nicméně tím, že zpevníte své hrudní svaly, které leží pod prsy, můžete přirozeně a efektivně zvednout prsy nahoru. Cviků na prsa je mnoho a jistě je možné dohledat ty nejúčinnější.

8. Masáž

Masírování pokožky prsů a kolem nich s olejem, jako je např. kokosový, může pomoci snížit ochablost a zlepšit vzhled. Masírování této oblasti 2-3krát týdně zlepší průtok krve, což způsobí, že kůže bude lépe prokrvená a tím zvedne prsa. Olivový olej a olej z hroznů jsou také vynikajícími možnostmi pro masážní olej.

Čeho se vyvarovat

Existují také určité praktiky / potraviny / návyky, kterým je třeba se vyhnout, protože budou dále přispívat k poklesu prsou. To zahrnuje kouření, opalování. Je známo, že kouření a opalování přispívají k předčasnému stárnutí pokožky. Také nošení špatné podprsenky může vést ke špatné podpoře.

Vzhledem k tomu, že stárneme, mnoho žen si stěžuje na smutný stav svých kdysi hezkých prsou. I když jsme vám ukázali pár přírodních rad, tak nezapomeňte ženy, že se to děje nám všem a každá jsme i tak krásná! A muž, který nás skutečně miluje, nás bude milovat i pokleslými prsy!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button