Zdraví

Zázračný a málo známý přírodní nápoj, který pomůže proti chrápání

Chrápání není jednou ze závažných onemocnění, ale i tak není úplně příjemný. A to nejen pro ty, které chrápání postihuje, ale hlavně pro ty, kteří musí noční chrápání poslouchat. Chrápáním trpí přibližně 25 % mužů a 15 % žen.

Jako spolunocležník chrápajícího člověka můžete vědět, že chrápání znepříjemňuje nejen váš klidný spánek, ale po celé noci bdění je člověk i nevyspalý a podrážděný. Chrápání způsobuje uvolnění měkkého patra, které začne vibrovat. K tomu dochází zejména při ucpání nosních dutin. Může to ale také být i kvůli konzumaci alkoholu, nadváze, hlenům v hrdle, průduškách nebo v nose.

Pokud už máte nadměrného chrápání dost, existuje jednoduchý přírodní lék, který pomůže.

Suroviny

Pro přípravu přírodního léku na chrápání je potřeba:

  • čtvrtka citrónu,
  • dvě jablka,
  • dvě mrkve,
  • cca 3 cm kořene zázvoru.

Postup

Prvním krokem přípravy je, že vezmete mrkev a zázvor a očistíte je od slupky. Na citrónu je potřeba též odstranit kůru a jablka pořádně umýt.

Připravené ingredience se nutno nakrájet na malé kousky, které následně vložte do mixéru a rozmixujte. Pokud by byl nápoj příliš hustý, dolijte vodou.

Pokud by i přesto byl nápoj na vás moc hustý, můžete jej odšťavnit  a přidat vlákninu, která je dobrá na váš trávicí systém.

Dávkování a účinky

Alespoň 2 hodiny před spaním tento nápoj vypijte. Toto opakujte každý den.

Přírodní nápoj v sobě obsahuje hodně vitamínu C, který pomáhá pročistit dutiny. Právě proto se postihnutému člověku lépe dýchá. Zázvor, který je v nápoje obsažen, dokáže zmírnit tlak v dutinách a jablko a mrtev vyčistí oblast nosu a dutin od hlenů.

 

Pokud i přesto chrápání neustává, je potřeba se poradit se svým odborným lékařem.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button