Rady a tipyZdraví

Sirupy na kašel vám nepomáhají? Raději vyzkoušejte jemné medové zábaly

Kašel se sice může zdát jako drobná zdravotní zátěž, ale pokud ho nebudete brát jako varovný signál hned na začátku, promění se v dráždivý a nebezpečný kašel. Suchý kašel je nepříjemný, brání v soustředění a obtěžuje vás často nejen přes den, ale i v noci. Troufneme si říci, že v noci je to obvykle horší, než během dne, jelikož jsme kvůli němu nevyspalí.

Pozor na sirupy proti kašli s kodeinem a dextromethorfanem

Jedná se o sirupy, které působí centrálně a potlačují přenos signálů do mozku spouštějících kašel. Jsou však často doprovázeny nežádoucími účinky, např. ospalostí, bolestmi hlavy a zvýšenou tepovou frekvence.

Jaké jsou medové zábaly?

Všeobecně lze říci, že jsou mimořádně zdravé a silné. Mají mnoho různých zdravotních výhod a pomáhají v boji proti chřipce a nachlazení – zmírňují chronický kašel. Pokud používáte medové zábaly, odstraníte hlen z plic a rychle se vám uleví. Tuto léčbu můžete aplikovat na děti i dospělé.

Složení zábalu:

  • Med
  • Olivový olej
  • Ubrousek
  • Gáza
  • Mouka

Tento medový zábal je velmi snadný, stačí jen postupovat podle jednoduchých pokynů:

  • Nejprve smíchejte mouku s malým množstvím medu na ubrousku.
  • V momentě, kdy se vám směs nelepí na ruce, přidejte trochu olivového oleje. Směs opatrně přeneste na gázu a lehce zaprašte moukou.
  • Gázu uchyťte k hrudníku nebo do oblasti zad pomocí tenké náplasťové pásky. Potom si na sebe oblečte pyžamo a jděte si lehnout.

honeywraps-1024x538

Poznámka:

Pokud tuto směs používáte na medové zábaly pro děti, měli byste jim tento zábal dát tři hodiny před tím, než jdou spát a gázu jim na noc sundat. V případě dospělého člověka může být gáza na těle celou noc.

Kompletní úleva od kašle přijde až za několik nocí a také se budete hodně potit. Nemusíte se však bát žádných nežádoucích účinků. Jedná se o zcela bezpečný postup. Zábaly přikládejte na suchou a čistou pokožku bez známek zranění a kožních vyrážek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button