PrevenceZdraví

Nejlepší ingredience, které můžete použít při přípravě detoxikačních nápojů (1.)

V předchozím článku jsme se zaměřili na to, proč byste si měli pravidelně dopřávat detoxikační nápoje, jak vašemu tělu prospívají a jak preventivně chrání váš organismus. Dnešní článek vás seznámí s ingrediencemi, které je vhodné při přípravě detoxikačních nápojů používat. Nebojte se, nejde o žádné nezvyklé potraviny. Detoxikační ingredience jednoduše najdete v každém supermarketu a dokonce běžně i ve vaší kuchyni. 

Jaké ingredience používat?

Existuje mnoho ovoce, zeleniny a bylin, které podporují detoxikaci organismu. Pomáhají posilovat imunitní systém a předcházejí vzniku chronických onemocnění. Detoxikační ingredience můžete různě mixovat a přizpůsobovat je svým chutím a potřebám.

Meloun

Meloun má velmi nízký obsah kalorií a pomáhá hydratovat vaše tělo. Navíc bojuje proti vzniku zánětu a poškození volnými radikály. Doplňuje do těla vitamín A a B – oba tyto vitamíny mají tzv. anti-age vlastnosti. Meloun obsahuje velké množství lykopenu, typ karoteneidu, díky kterému má právě červenou barvu a působí jako silný antioxidant. Studie ukázaly, že lykopen hraje důležitou roli v prevenci chronických onemocnění a může zabránit vzniku osteoporózy, kardiovaskulárních onemocnění a hypertenzi. Meloun dodává do organismu draslík, hořčík a pomáhá regulovat hladinu krevního oběhu a hydratuje.

Okurka

Okurka bojuje proti působení volných radikálů ve vašem těle a proti vzniku zánětu. Obsahuje některé polyfenolové sloučeniny, jež zpomalují stárnutí. Okurky pomáhají vyčistit vaše játra, odplavují z těla toxiny a zabraňují zadržování vody.

Citrón 

Citron obsahuje kyselinu askorbovou, která napomáhá silné detoxikaci vašeho těla. Napomůže upravit vaše trávení, udržuje vaši pokožku zdravou a zářivou. Vitamín C stimuluje produkci bílých krvinek a posiluje funkci imunitního systému. Voda s citronem omlazuje, léčí a dodává energii. Dopřejte si místo hrnku kávy sklenici vody s citronovou šťávou. Citron obsahuje také pektin, typ vlákniny, která vám pomůže v hubnutí.

Limetka

Pokud přidáte do svých detoxikačních nápojů limetkovou šťávu, dopřejete si dávku vitamínu C a přísun antioxidantů. Vitamín C je známý tím, že zlepšuje fyzickou výkonnost, posiluje imunitní systém a bojuje proto poškození volnými radikály. Limetka detoxikuje za pomoci enzymů. Obsahuje také flavonoidy, které stimulují trávicí systém a zvyšují sekreci žluče.

Grapefruit

Věděli jste, že aroma vycházející z grapefruitu při zmáčknutí kůry působí pozitivně na vaši nervovou soustavu? Grapefruit ovlivňuje autonomní nervy a metabolismus. Je také skvělým pomocníkem při hubnutí. Posiluje také váš imunitní systém, protože je bohatý na vitamín C, hydratuje tělo a podporuje zdravý vzhled vaší pokožky.

Další tipy na vhodné ingredience do detoxikačních nápojů a pokrmů najdete v následujícím článku.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button