PrevenceZdraví

Bolest jako včasné varování

Skrze bolest nám naše tělo sděluje, že všechno není úplně v pořádku. Není radno tyto signály přehlížet, protože tento velmi důležitý signál je pro nás naléhavým varováním. Jejich ignorování může přinést důsledky, které by vám jistě ani nenapadly.

Jelikož naše tělo funguje jako celek, může se klidně stát, že vás bolestivě trápí jistá část těla, ale příčina této bolesti klidně tkví v úplně jinou částí našeho organismu.

Když bolest přetrvává po dobu déle jak jednoho týdne, měla by být odborně vyšetřena. Při dlouhodobém ignorování bolesti může nastat i smrt.

Plíce a bránice

Problém s bránicí nebo plícemi se projevuje bolestí na horních ramenech či krku.

Srdce

Srdeční problém přichází v podobě bolesti v soustředěné v levé části hrudníku. Jelikož je celá levá část těla úzce spojena se srdcem, je nutné věnovat této oblasti pozornost.

Žlučník a játra

Pokud vás trápí bolest v krku a horní části ramen, máte problém s játry a žlučníkem. O to více, pokud se bolest projevuje spíše na pravé straně. Jelikož tyto bolesti mohou být trvalé, je nutné dbát zvýšenou opatrnost.

Žaludek a slinivka

Bolest v břiše a zádech může způsobena právě těmito orgány. Statistiky dokazují, že více než jedna polovina pacientů, kteří trpí chronickou pankreatitidou, mívají bolesti právě v oblasti páteře. Neignorujte je, prosím.

Tlusté střevo

Když v pravé části podbřišku cítíte bodavou bolest, může to být příznak problému s tlustým střevem. Ve středové části spodního bříška se většinou projevuje bolest při chybné funkci tlustého střeva a konečníku. V této situaci se ihned obraťte na lékaře.

Tenké střevo

Pulzující bolest soustředěna v oblasti pupku zřejmě poukazuje na problém s funkčností tenkého střeva. Jestli tuto bolest pociťujete, zavčasu ji oznamte svému lékaři.

Ledviny

Pokud máte problém právě s ledvinami, je těžké to identifikovat, neboť bolest se může objevit v různých částech našeho těla, například v dolní části břicha, ve spodní části zad, stehnech či pánvi.

Močový měchýř

Bolest soustředěná ve spodní části pánve, zepředu a z boků, značí problém s močovým měchýřem.

Vaječníky

Pokud máte zanícené vaječníky, máte silné bodavé bolesti v oblasti vaječníků. Bolest pak může přejít do předního břicha. Neignorujte bolest lichým symptom. Sdělte lékaři své zdravotní problémy a nechte si provést případně i další zdravotní prohlídky.

 

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button