Zdraví

Na jaké vážnější problémy poukazují pupínky na obličeji?

Čínští doktoři shledávají naše obličeje jako „okno do zdraví“ (něco jako u nás se říká, že oči jsou oknem do duše… každý má něco). Toto přísloví vzniklo, protože naše pleť reaguje na jakoukoli změnu v našem těle a sebemenší selhání nějaké funkce. Tím se nás tělo snaží upozornit, že něco není úplně v pořádku, bohužel my často nevíme, že otravné pupínky nejsou jen kazem na kráse, ale také důležitými indikátory, které se nás snaží navést k jádru problému.

Abyste příště věděli, čeho si vlastně všímat, tak zde je seznam míst na obličeji, která jsou spojená s různými orgány v těle.

  1. Čelo a obočí

Vyrážky na čele a nad obočím nejpravděpodobněji indikují nějaký gastrointestinální problém. Kořen nosu, v místě mezi obočím odkazuje na funkci jater.

Zkuste napravit celou tuto situaci tím, že vyřadíte ze svého jídelníčku tuky a smažená jídla a sice vás to nepotěší, ale je načase odříznout alkohol.

  1. Nos

Pupínky na nose naznačují obtíže s kardiovaskulární soustavou. Hlavním důvodem pro obtíže tohoto typu je nadměrný stres. Snažte se udržovat aktivní životní styl, žádné vymlouvání, že musíte něco dokončit a opravdu jděte jednou do postele dřív (a posléze to i dodržujte!) a také, a to je nejdůležitější, najděte si čas na relax. Věnujte se aktivitě, u které se uvolníte, meditujte, čtěte si, dopřejte si poklidnou koupel při svíčkách… možností je nekonečně mnoho, tak najděte, co zrovna vyhovuje vám a na chvilku vypněte od okolního světa.

  1. Uši

Podle čínských doktorů je kůže na uších neoddělitelně spojená s funkcí ledvin a močového systému. Pokud tedy naleznete pupínky na uších, měli byste jako první snížit příjem konzumované soli a kávy. Také musíte začít pít více čisté vody.

  1. Tváře a lícní kosti

Lícní kosti a vrchní část líček poukazují na funkci vašich plic a průdušek. Pupínky, které se objeví v této oblasti ukazují na problémy s respirační soustavou. Jedním z důvodů může být například reakce na alergie.

Jiná pohádka už jsou vyrážky na spodní části tváří – indikují totiž dentální obtíže.

Pokud zaznamenáte pupínky na tvářích, začněte věnovat pozornost svému respiračnímu systému. Začněte především více chodit pěšky a dýchejte čerstvý vzduch (v překladu to znamená, že máte víc chodit mimo město na procházky do lesa. Česká Republika je skvělým místem, kde se můžete vydat na tolik dobrodružných cest do přírody a poznat tolik nových krajů, není tedy na co čekat, stačí zapíchnout prst do mapy). Také byste se měli vzdát kouření a vyhnout se obloukem všem zakouřeným místům.

V případě, že se pupínky zjeví ve spodní části líček, začněte věnovat pozornost své orální hygieně. Je načase říct ‚ne‘ sladkostem, a už rozhodně do sebe nesmíte klopit přeslazené nápoje. Dejte si raději obyčejnou vodou s kapkou citrónu.

  1. Rty

Dermatologické potíže v okolí rtů mohou signalizovat problémy s trávicím traktem, které mohou vyústit v zácpu a střevní křeče. Abyste si pročistili pleť, je nutné odstřihnout všechen fast food. Váš jídelníček by měl také zahrnovat co nejvíce možných potravin bohatých na vlákninu, jako je ovoce nebo zelenina.

  1. Brada

Nevzhledné pupínky na bradě svítící jak maják do tmy, se marně snaží člověka upozornit na obtíže s reprodukční soustavou. Dalším důvodem může být hormonální nerovnováha nebo jednoduše určitá fáze během menstruačního cyklu.

Pokud se pupínek objeví jenom jednou a zase rychle zmizí, není vůbec žádný důvod se obávat. Jednoduše ho vysušte pleťovým mlékem nebo zinkovou mastičkou. Pokud je však podráždění na bradě trvalého rázu, měli byste raději navštívit doktora, abyste se ujistili, že nehrozí žádné vážnější obtíže.

  1. Čelist a krk

Pupínky na čelisti a krku jsou spojené s hormony. Mohou se tedy projevit, pokud neustále jíte nezdravá jídla, vystavujete se umělým světlům, nebo pokud konzumujete masa zvířat, kterým byly píchnuty hormonální injekce. Vyhněte se tedy hormony kontaminovaných mas a mléčným produktům. Začněte konzumovat zdravá jídla hlavně bohatá na dobrý HDL cholesterol a nezapomínejte pít dostatečné množství vody, protože správná hydratace je nesmírně důležitá.

Vždy, když člověk najde na obličeji nový rudý pupínek, tak je nesmírně nešťastný a přemýšlí, jak ho nejlépe zakrýt. Občas však není na škodu pupínkům věnovat pozornost a pro jednou zjistit, co je vlastně jejich příčinou. Třeba se přeci jen ukáže, že trpíte mnohem vážnějším problémem. Je důležité naslouchat svému tělu, a hlavně mu poskytovat zdravé potraviny a dostatek obyčejné vody. Starejte se o své tělo dobře, protože ve výsledku máte pouze jedno. Nesmíte ho tedy zanedbávat, ale naopak mu věnovat tu nejlepší péči.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button