PrevenceZdraví

Příznaky ucpaného lymfatického systému a co s tím dělat

Lymfatický systém pomáhá zajistit, aby se toxiny vyplavily z našeho systému. Zahrnuje slezinu, brzlík a lymfatické uzliny. Bohužel mnozí z nás trpí přetíženými a zakalenými lymfatickými systémy. Je to důsledek znečištění, špatné stravy a dalších škodlivin.

Známky ucpaného lymfatického systému

Některé z nejčastějších příznaků ucpaného lymfatického systému zahrnují:

Bolest kloubů / artritida

Kožní vyrážky

Nevysvětlená bolest nebo zranění

Chronická únava

Časté bolesti hlavy

Sinusové infekce

Trávicí problémy

Naštěstí však existuje několik účinných způsobů, jak pomoci očistit lymfatický systém a vrátit tělo zpět do zdravého stavu.

1. Sledujte svou dietu

Existují některé potraviny, které přispějí ke zdravému lymfatickému systému.

Tmavé zelené listy

Ovoce (s nízkým obsahem cukru)

Česnek

Mořská řasa

Chia

Lněné semínko

Avokádo

Brusinky

Para ořechy

Vlašské ořechy

Vitamíny, minerály a enzymy v těchto potravinách pomáhají podporovat čistý a zdravý lymfatický systém, proto se snažte je co nejvíce začlenit do stravy.

Stejně jako některé potraviny, které podporují zdravé tělo a lymfatický systém, existují i ​​jiné, které mu naopak škodí.

Abyste se vyhnuli zanášení lymfatického systému omezte nebo vyřaďte tyto potraviny:

Cukr

Umělá sladidla

Konvenční mléčné výrobky

Neekologické zdroje masa

Rafinovaná zrna

Zpracované potraviny

Konzervační přísady

Stolní sůl

2. Využijte bylinky

Jsou také některé vynikající byliny, které mohou být využity k podpoře činnosti vašeho lymfatického systému. Do těchto bylin patří echinacea, kozinec, vodilka, červený jetel, petržel, a koriandr.

3. Cvičení

Cvičení je pro naše tělo dobré v mnoha ohledech, včetně schopnosti pomoci tělu vyplavit toxiny. Zajištění dobrého krevního pohybu a činnosti srdce může pomoci zvýšit oběh v těle, a to potom pomáhá přesunovat toxiny a odpad z těla. Ať už cvičíte cokoli, ujistěte se, že je to pravidelně a často. Cvičení, která vyžadují skákat, jsou obzvláště vhodné pro podpoření lymfatického systému.

4. Masáž

Není to jen masáž, ale jedna je speciálně přizpůsobená k omlazení lymfatického systému. Profesionální masáž může pomoci zvýšit oběh a odčerpat přebytečný tuk, tekutiny a toxiny.

5. Akupunktura

Používá se v tradiční čínské medicíně, je účinná při léčbě různých onemocnění, včetně zaneseného lymfatického systému. Akupunktura pomáhá otevřít cesty v celém těle, a tím uvolnit přehradu toxinů a odpadu zanesení vašeho systému.

6. Teplé a studené sprchy

Sedět pod teplou / horkou vodou otevírá vaše krevní cévy a umožňuje lymfatickému systému se lépe čistit. Následně studená voda uzavírá tyto tunely. Kombinace teplé a studené vody pomáhá činnosti v lymfatickém systému, což mu umožňuje skutečně vytlačit tvrdohlavý odpad.

7. Suché kartáčování

Protože zlepšuje cirkulaci, suché kartáčování pokožky je také skvělé pro zanesený lymfatický systém. Použijte přírodní kartáč se štětiny, abyste po kůži před sprchováním jezdili kruhovým pohybem. Začněte od konce nohou a postupujte směrem k žaludku. Tento zvýšený oběh umožňuje lymfatickému systému se otevřít a stimulovat vyplavování odpadu.

8. Zůstaňte hydratováni

Pro čistý lymfatický systém není nic důležitějšího než zůstat hydratovaný. Abyste však zabránili zaplavení systému více toxinů a odpadů, ujistěte se, že voda, kterou pijete, je čistá a filtrovaná, to bude znamenat investování do zdroje, který je bez fluoridů a chlóru.

9. Noste volné oblečení

Může se to zdát jako zvláštní rada, ale volné oblečení vám umožní, aby váš lymfatický systém udělal to, co potřebuje. Oblečení, které je příliš těsné, může snížit oběh, vytvářet blokování a nahromadění. Některé zvláštní oblečení, které je potřeba řešit, zahrnuje podprsenky, spodní prádlo a ponožky.

10. Dýchání

Dýchejte hluboce, abyste pomohli stimulovat váš lymfatický systém rychle a snadno. Buďte si vědomi svého dýchání, zvláště když jste byli stresovaní nebo napjatí, nebo vyčerpání. Udělejte si každý den čas na některé zaměřené dýchací cvičení, které opravdu posilují váš lymfatický systém.

Kvůli stresu, který obvykle klademe na naše tělo a to, co jsme do něj vložili, není překvapením, že mnozí z nás se cítí unavení kvůli ucpanému lymfatickému systému. Naštěstí nyní znáte několik jednoduchých způsobů, jak tento stav zvrátit a zabránit tomu, aby se znovu objevil.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button