OstatníPřírodní léčbaRady a tipyZdraví

Připravte si česnekový čaj, jeho pití má řadu výhod

Pravděpodobně znáte výhody česneku ve vaší stravě, ale česnekový čaj je dalším důležitým přírodním prostředkem, který může poskytnout řadu zdravotních výhod. Než však přidáte jakýkoli silný bylinný čaj do svého zdravotního režimu, je důležité pochopit, jak jej správně připravit, a také jaké potenciální výhody má.

Co je česnekový čaj?

Česnekový čaj je teplý nápoj vyrobený ze stroužků česneku. I když to nemusí znít jako nejchutnější nápoj, může být velmi prospěšný pro vaše zdraví. Česnek je vědecky známý jako Allium sativum a obsahuje vysoké množství vitamínů A, B a C, stejně jako sirné sloučeniny, allicin, různé antioxidanty a další aktivní složky. Když jíte stroužky česneku nebo je zařadíte do svého jídelníčku, tyto složky vám prospějí, ale koncentrace je často dost nízká. Po tisíce let byl česnekový čaj důvěryhodným přírodním lékem, který sahá až ke starověkým Řekům. Pokud dokážete překonat zpočátku nepříjemnou chuť, budete překvapeni dodatečnou energií a celkovou pohodou, kterou vám může denní šálek česnekového čaje dodat.

Česnek je známým všelékem

Existují některé potenciální vedlejší účinky, které je třeba vzít v úvahu, jako je pálení žáhy, nevolnost, zvracení, celkové žaludeční potíže a vyšší riziko krvácivých poruch. Tyto vedlejší účinky se obvykle vyskytují pouze v případě, že konzumujete velké množství česnekového čaje nebo v důsledku alergií. Pokud budete při pití tohoto speciálního čaje umírnění, měli byste být schopni vyhnout se vedlejším účinkům.

Výhody česnekového čaje

Česnekový čaj má řadu pozoruhodných výhod, jako je mimo jiné podpora hubnutí, posílení imunity, zklidnění dýchacího systému, snížení krevního tlaku a zvýšení energie.

Posiluje imunitu

Česnekový čaj je nabitý antibakteriálními a protiplísňovými sloučeninami, jako je allicin. Může výrazně posílit váš imunitní systém tím, že chrání před širokou škálou infekčních patogenů, zejména těmi, které jsou přijímány spolu s jídlem.

Reguluje krevní tlak

Studie spojily účinné látky česneku s nižším krevním tlakem a česnekový extrakt také prokázal, že snižuje hladinu cholesterolu v séru. To může snížit riziko aterosklerózy, srdečního infarktu a mrtvice, stejně jako koronárních srdečních chorob.

Zlepšuje dýchací systém

Pokud trpíte kašlem, nachlazením, bolestí v krku nebo ucpanými dutinami, jeden šálek tohoto čaje vám může pomoci odstranit přetížení a snížit zánět ve vašich dýchacích cestách. Pomáhá také urychlit hojení a eliminovat základní infekci.

Ztráta váhy

Česnekový čaj je schopen stimulovat metabolismus, což může zvýšit pasivní spalování tuků, pomoci při snaze o hubnutí a zároveň částečně potlačuje chuť k jídlu.

Poskytuje zvýšení energie

Pití šálku česnekového čaje každé ráno nemusí přinést kofeinovou vzpruhu, ale může zvýšit celkovou hladinu energie na začátku dne.

Jak připravit česnekový čaj?

Příprava vlastního česnekového čaje doma je poměrně jednoduchá a je mnohem snazší než najít kavárnu, která jej nabízí v nabídce. Postupujte podle jednoduchého receptu níže a budete tento blahodárný nápoj usrkávat, než se nadějete.

Ingredience

  • 4 stroužky česneku
  • 3 šálky vody
  • 1/2 šálku citronové šťávy
  • 2 lžíce medu

Instrukce

  1. Oloupejte stroužky a dejte je do hrnce.
  2. Přidejte hřebíček a vodu.
  3. Přiveďte vodu k varu a poté ihned vypněte zdroj tepla.
  4. Do čaje přidejte med a citron a dobře promíchejte.
  5. Čaj sceďte do šálku a užívejte 1-2x denně.
  6. Uchovávejte další česnekovou šťávu v chladničce a zahřejte pro použití do 2 dnů.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button