Rady a tipyZdraví

Frustrující bolest zubu: jak si rychle pomoci doma

Zuby jsou citlivé díky nervovému zakončení. I v létě, když si dáte zmrzlinu nebo vypijete ledový drink, ohrožujete vaše zuby podrážděním. Nepříjemná bolest zubu a pohotovost daleko. Co teď? Než se dostanete k lékaři, vyzkoušejte domácí lék na tišení bolesti.

Čím bývá způsobená bolest zubů:

  • zubní infekce
  • obstrukční spánková apnoe
  • prasklina v zubu
  • ztráta zubu nebo extrakce
  • špatné umístění výplně nebo korunky
  • onemocnění dásní, čelistního kloubu

bolestAť už vás zub bolí z jakékoliv příčiny, měli byste navštívit svého zubaře. Jenže jsou situace, kdy bolest zubu vzniká náhle, v podstatě z plného zdraví. Nemusí jí předcházet žádné varovné signály a najednou vás v noci překvapí. Poradíme vám domácí recept, který poskytuje úlevu v dutině ústní. Zde je přírodní prostředek – zbaví vás bolesti zubu do několika vteřin.

Složení

  • ½ lžičky sušeného prášku z česnekových stroužků
  • ½ lžičky kokosového oleje

Obě složky smíchejte dohromady v nějaké nádobě (do konzistence) homogenní pasty. Směs použijte k odstranění bolesti zubu nanesením na postižené místo pomocí zubního kartáčku. Česnek obsahuje eugenol – účinná látka působící jako analgetikum. Kokosový olej má zase antibakteriální vlastnosti ničící bakterie, které vyvolávají bolest v zubu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button