HubnutíPřírodní léčbaZdraví

7 nejlepších detoxikačních čajů pro zdraví

Pití detoxikačních čajů je vynikající způsob, jak zvýšit své zdraví mnoha způsoby, a bez ohledu na to, pro jaký účel je chcete používat, je důležité vědět o těch nejúčinnějších.

Nejlepší detoxikační čaje

Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější detoxikační čaje patří  čaj z červeného jetele, čaj z bodláku, čaj z lopuchu, zázvorový čaj, čaj z kajenského pepře, česnekový čaj a čaj z citronové trávy.

Čaj z červeného jetele

Bohatý na vitamín C a vitamín A, stejně jako široká škála antioxidantů, tento čaj byl používán už tisíce let v tradiční čínské medicíně. Předpokládá se, že tento čaj čistí krev a zlepšuje funkci jater, čímž detoxikuje tělo. Je to také expektorant, který umožňuje těm, kteří jej vypijí, aby odstranili hlen v jejich dýchacích cestách, kde může být mnoho infekcí.

Bodlákový čaj

Tento čaj je jak stimulant, tak protizánětlivá sloučenina, která se široce používá k léčbě jaterních onemocnění a slabosti. Silymarin je složka v bodláku, která je účinná, a pokud trpíte chronickým zánětem jakéhokoli druhu, tento čaj vám poskytne úlevu.

Čaj z lopuchu

Vaření tohoto čaje je vynikající způsob, jak stimulovat imunitní systém v těle, protože může nejen očistit krev od toxinů, ale má také antibakteriální a antifungální vlastnosti. Stimuluje krevní oběh a také je tento čaj také spojen s čištěním toxinů v blízkosti povrchu pokožky, jako jsou ty, které mohou způsobit akné a jiné podráždění kůže.

Zázvorový čaj

Pokud váš gastrointestinální systém má potíže, jistě vám pomohou protizánětlivé, antioxidační a detoxikační vlastnosti čaje ze zázvoru. Je známo, že působí jako diuretikum a současně vyvažuje bakteriální prostředí ve střevě a pomáhá vyloučit toxiny ve střevě, které mohou ohrozit váš imunitní systém.

Čaj z kajenského pepře

Přestože lidé ne vždy myslí na to, že by si měli dát i lehce pikantní čaj, přidáním kajenského pepře do čaje a zahrnutím do detoxikační stravy pomůžete nastartovat svůj metabolismus a zlepšit cirkulaci. To bude znamenat dodatečnou energii a současně urychlíte schopnost vašeho těla spalovat tuk, a tím pomáhat při hubnutí.

Česnekový čaj

Česnek je nabitý antioxidanty a sloučeninami síry, které jsou spojeny s prevencí rakoviny, zlepšením trávení, protizánětlivosti a mnoha dalších účinků. Pokud jde o detoxikaci čajem, česnekový čaj pracuje na stimulaci funkce jater, čímž účinněji čistí krev.

Čaj z citronové trávy

Tato bylina může stimulovat trávení a také zvýšit močení, z nichž obě zlepší celkové zdraví vašeho střeva a sníží hladinu toxinů ve vaší krvi a těle. Existují také přirozené protizánětlivé vlastnosti této bylinky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button