PrevenceZdraví

Nejúčinnější lék na nachlazení si vyrobíte sami doma!

Nachlazení je nepříjemná věc, která se nedá rychle vyléčit a během roku zasáhne většinu lidí alespoň jednou. Léčba si žádá dostatek trpělivosti a účinný recept, který vám pomůže se nachlazení zbavit. Takový tu pro vás dnes máme.

I přestože je tato zima celkem mírná, nachlazení se nám nevyhýbá. Stačí se jednou špatně obléci nebo jít ven s mokrými vlasy. Vyzkoušejte s námi domácí lék na nachlazení, který je složen z těch nejúčinnějších látek a účinně odvrací nachlazení a chřipku.

Účinné složky

Lék, který si můžete podle našeho receptu připravit, obsahuje samé antivirové a antibakteriální látky, které chrání vaše tělo. Mezi hlavní přísady patří zázvor a kajenský pepř, obě tyto složky přirozeně zahřívají naše tělo. V receptu nechybí ani jablečný ocet, který si zachovává všechny účinné látky, které mají jablka.

nachlazeníJe to malý elixír na nachlazení, který se doporučuje pít i běžně smíchaný s vodou. Pomáhá vám v hubnutí a posiluje imunitu.V léku najdete všechny ověřené přísady, které běžně při nachlazení používáme. Tento recept je však opravdovou bombou, která rychle zažene nachlazení.

Na recept si připravte:

  • 4 lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • 4 lžíce nasekané cibule
  • 4 lžíce rozmarýnu, nejlépe čerstvého a nasekaného
  • 4 lžíce šalvěje, nejlépe čerstvé a nasekané
  • 4 lžíce strouhaného křene
  • 4 stroužky česneku (můžete přidat i více)
  • 2 lžičky kajenského pepře
  • jablečný ocet

Jak na to?

Všechny přísady řádně promíchejte a zalijte jablečným octem. Uchovávejte ve skleněné nádobě po dobu dvou až čtyř týdnů a denně ji řádně protřepejte. Poté směs na nachlazení přefiltrujte a snažte se získat veškerou léčivou kapalinu. Poté tekutinu přihřejte a nechte ji přejít varem, následně přidejte 4 lžíce medu a míchejte, dokud se med nerozpustí. Následně ji nechte zchladit. Skladujte ji po celou dobu v chladu a denně vypijte dvě lžíce léku, který rozmícháte v horké vodě. Vytvoříte si takový domácí léčivý výluh. Používejte pouze tehdy, cítíte-li se nemocní či nachlazení nebo preventivně v zimním období.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button