OstatníPrevenceRady a tipy

Jak zvýšit svou hladinu testosteronu?

Nízký testosteron je běžná situace. Jen v USA trpí nízkou hladinou tohoto hormonu více než 15 milionů mužů a horší je, že si toho ani nejsou vědomi. Jestliže je vám přes 40 a už nemáte energii jako dřív, ani sexuální libido, trpíte erektilní dysfunkcí a přibíráte na váze, tak je velmi pravděpodobné, že hladina testosteronu u vás klesla.

Pokles množství tohoto hormonu nevede jen k výše zmiňovaným příznakům, ale také k úbytku svalové hmoty, změnám nálad, depresím aj. Muži, kteří nemají dostatek testosteronu, mají často problém zůstat fit. Jestliže tedy chcete žít zdravě, zde jsou nějaké tipy:

Zdravá strava a cvičení

Testosteronové tablety, gely a krémy vám možná částečně pomohou, ale nejlepší cestou k podpoře vašeho mužství je ta přirozená, tj. kombinace správné stravy, cvičení, dostatek spánku a redukce stresu. Právě kombinace těchto faktorů vám může velmi pomoci vytvářet hormon přirozeně a vy si budete užívat větší sexuální i celkové zdraví.

Faktem také je, že muži, kteří mají častěji sex, mají lepší hladiny testosteronu, protože jen samotná erekce může jeho tvorbu podpořit.

Posilujte

Existuje několik výzkumů, které indikují, že zahrnutí zvedání činek apod. do vašeho cvičebního programu má pozitivní vliv na hladinu tohoto „hormonu mužnosti.“  Avšak je nutné brát v potaz, že tento nárůst nemusí vydržet delší dobu, jako je tomu po normálním cvičení, ale jen asi na 15 až 20 minut, přičemž poté se vrátí do původního stavu.

Jediná partnerka

Dalším zajímavým zjištěním je fakt, že muži, kteří mají jen jedinou partnerku, mají většinou vyšší hladiny tohoto hormonu. Je to tak, protože mimomanželský sex často přispívá ke stresu, který může brzdit tvorbu testosteronu v těle. Jestliže chcete udržet hladinu této látky vysoko, snažte se zachovat věrnost.

Doplňky

Existuje několik přírodních doplňků stravy, které vám mohou pomoci. Tyto produkty obsahují účinné bylinky a také aminokyseliny, jako je například arginin, jež mohou pomoci k navýšení hladiny testosteronu a k tomu, abyste byli fyzicky a sexuálně fit. Navíc urychlí váš metabolismus a pomohou nabrat zpět svalovou hmotu.

Testosteron není jen hormon, který zvyšuje vaše sexuální libido, ale také tvoří agresi a soutěživost. Pokud tedy chcete mít dostatečnou vůli k dosažení svých cílů, dostatek tohoto hormonu byste měla mít i jakožto žena.

Řiďte se následujícími tipy, změňte svůj život a uvidíte, že se budete cítit silnější a mít více motivace.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button