PrevenceZdraví

Jujuba – netradiční čínské ovoce

Jujuba může znít trochu podivně, ovšem nenechte se zmást tímto netypickým názvem. Jedná se o velmi silnou potravinu, která se využívá již po celá tisicíletí.

Pokud jde o kulinářskou oblast, jujubové ovoce se konzumuje jako sušené bonbóny, dá se jíst i čerstvé. Také se z něj vyrábí šťáva. Obsahuje celou řadu antioxidantů a organických sloučenin, které poskytují celou řadu zdravotních výhod.

Zdravotní výhody

Jujuba pomáhá zlepšit stav naší pokožky, působí jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, čistí krev. Zmírňuje stres, podporuje klidný spánek, posiluje imunitní systém, chrání játra, pomáhá při redukčních dietách, zvyšuje kostní denzitu a detoxikuje tělo.

Podpora spánku

Extrakt ze semen jujuby podporuje klidný spánek. Organické sloučeniny v nich obsažené pomáhají uklidnit tělo a mysl. Vhodný je jujubový odvar.

Oběhové problémy

Jujuba je bohatým zdrojem železa a fosforu, což jsou klíčové složky červených krvinek.

Pokud trpíte nízkým obsahem železa v krvi, vyskytuje se u vás celá řada potíží – svalová slabost, únava, zažívací obtíže, závratě. Železo a fosfor pomáhají zvyšovat průtok krve, a tím dochází k efektivnějšímu okysličování orgánů.

Pevnější kosti

Jedním z nejlepších způsobů, jak posílit vaše kosti je zajistit optimální přísun minerálů, a to především vápníku, fosforu a železa. Ty se vyskytují i v jujubovém ovoci. Jak stárnete, postupně dochází k procesu osteoporózy a dalším degenerativním změnám na kostech. Jujuba může tyto procesy zpomalit.

Zdravá kůže

Jujubová šťáva a extrakty se používají lokálně k léčbě zánětů a podrážděné pokožce. Konzumace pomáhá zpomalovat procesy stárnutí pokožky a tvorby vrásek.

Detoxikace

Saponiny a alkaloidy obsažené v jujubovém ovoci jsou spojovány s očistou krve a odstraňováním škodlivých toxinů z těla. Tyto antioxidační účinky mohou zmírnit tlak na imunitní a lymfatický systém.

POZOR: jujuba obsahuje celou řadu komplexních sacharidů, není tedy vhodná pro lidi s cukrovkou – mohou negativně ovlivnit hladinu cukru v krvi.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button