PrevenceRady a tipy

Dopřejte si preventivně tento nápoj: Ochrání vás před chřipkou a nachlazením!

V dnešním článku se zaměříme na klasiku, kterou by si měl dopřát každý z nás preventivně před zimou, nejlépe již během sychravého podzimu, který nás právě teď provází. Řeč je o osvědčeném receptu, ve kterém dominuje citron, med a zázvor. Nemáme však na mysli klasický nápoj, ale přinášíme vám jeho menší obměnu, která zahřeje a ochrání vás před chřipkou a nachlazením.

Ingredience:nápoj

  • 2 citrony
  • 500 g medu
  • 1 středně velký kořen zázvoru

Příprava:

Řádně omyjte citrony. Nejlepší a nejzdravější pro vás je, pokud nakoupíte citrony v bio kvalitě, které nebyly chemicky ošetřeny. Nakrájejte je. Oloupejte zázvor a nakrájejte na menší kousky. Nakrájený citron i zázvor vložte do sklenice o objemu 1 litr a tyto dvě složky zalijte medem. Řádně nádobu uzavřete a nechte ji tímto způsobem odpočinout 1 den, aby ingredience pustily šťávu. Ve sklenici můžete tuto směs uchovávat po dobu 1-2 měsíců, postupně se stane rosolovitou. Směs užívejte tak, že si vždy 2 polévkové lžíce směsi zalijete horkou vodou či ji můžete konzumovat na lžičku. Doporučená dávka pro dospělé jsou 2 polévkové lžíce, pro děti 1-2 lžičky denně. Tato přírodní bomba zlepší váš celkový zdravotní stav, posílí vaši imunitu a chrání vás před případným nachlazením.

Zdravá bomba

Do tohoto receptu můžete použít med včelí, pokud jste veganem, zvolte med pampeliškový, i když med včelí vám přináší mnoho zdravotních výhod. Nejenže je pro vás okamžitým zdrojem energie, ale podporuje imunitní systém a působí protizánětlivě. I proto je důležité ho konzumovat při chřipce a nachlazení. Na rozdíl od rafinovaného cukru med obsahuje řadu vitamínů a stopových prvků. Citron je pro vás v tomto receptu důležitým zdrojem vitamínu C a jeden z nejlepších pomocníků v posílení vaší obranyschopnosti. Nesmíme zapomenout na zázvor, ten obsahuje důležité vitamíny, minerální látky a látku zvanou gingerol, která je odpovědná za štiplavou chuť zázvoru. Gingerol se svým chemickým složením velmi podobá kapsaicinu, tedy látce obsažené v chilli papričkách. Zázvor má pozitivní účinky na váš trávicí trakt, je skvělou prevencí proti chřipce, nevolnosti, migréně a podporuje organismus v boji proti rakovině.

Nezapomínejte na pravidelnost

Dopřejte si směs pravidelně každý den, nejenže tím pomáháte svému zdraví, ale preventivně se chráníte před mnoha civilizačními chorobami, navíc vám složky v této směsi pomáhají hubnout, a to jak citron, tak zázvor. Je to opravdu zdraví prospěšná směs, kterou si doma může připravit každý z vás z běžně dostupných surovin.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button