KrásaPrevence

Už jste slyšeli o dračí krvi? Proč začít s jejím užíváním?

Pojmenování dračí krev zní více pohádkově a poeticky, než jako něco, co přispívá k lepšímu lidskému zdraví. Opak je však pravdou. Dračí krev pochází ze stromu Sangre de Drago (španělské označení pro dračí krev), který dorůstá výšky až 20 m, který roste v amazonských teritoriích Jižní Ameriky. Dračí krev je mízou tohoto stromu. Opravdu. V dnešním článku se o této zajímavé látce dozvíte mnohem více. 

Krvácející strom

Pokud je kůra tohoto stromu naříznuta, dochází k vytékání tmavě červené šťávy, jde o mízu, která připomíná krev. Používání dračí krve má ukotvenou tradici mezi původními kmeny jihoamerické Amazonie. Jde vlastně o další z mnoha léčiv, které nám Amazonie poskytuje a my bychom si toho měli vážit, a ne ji bezmyšlenkovitě ničit. Již v minulosti potírali domorodci své rány touto mízou, aby zastavili krvácení, urychlili hojení a uzavření ran a také jako ochranu před infekcemi. Používali však dračí krev také vnitřně. Dodnes je dračí krev používána v bylinné medicíně.

Zdravotní přínosy

Léčí rány

Dračí krev je skvělým přípravkem při léčení pokožky a ran. Pomáhá urychlit hojení a ránu léčí. Chrání vás proti vzniku zánětu v ráně. Obsahuje totiž fenolické sloučeniny,  proantokyanidiny a katechin, stejně jako alkaloid taspoin. Jsou hlavními složkami, které podporují hojení ran a činí z látky účinnou pomoc.

Podporuje zdraví pokožky

Nejenže dračí krev pomůže při hojení ran a poraněné pokožky, ale blahodárně působí i na ekzém či při oparech. Skrývá v sobě antiseptické, antivirotické účinky. Je účinným analgetikem ovlivňující alergické reakce. Například po bodnutí hmyzem jej aplikujte na místo vpichu, ať už se jedná o včelu, komára či klíště. Postará se o to, aby účinky vpraveného jedu byly neutralizovány.

Antibakteriální účinky

Dračí krev je vlastně pryskyřicí stromu, která v sobě však skrývá antioxidační a antimikrobiální účinky. Dračí krev má sílu zabíjet patogenní látky.

Při problémech s trávicím traktem

Dračí krev používali vnitřně již původní domorodé kmeny Jižní Ameriky a dodnes pomáhá například při průjmu nebo žaludečních vředech, nadýmán a dalších střevních problémech. Zabíjí totiž bakterii  Helicobacter pylori (také známého jako H. pylori), což je bakterie, o nichž je známo, že způsobuje peptické vředy.

Dračí krev na…

Dračí krev má též antimikrobiální účinky, které oceníte jako eliminaci původců infekce. Užívá se při angíně na kloktání, zánětech mandlí či když vás trápí aft. Ulevuje také při chřipce a preventivně chrání před vznikem parodontózy.

Kde a jak?

Dračí krev díky jejím účinkům můžete používat vnitřně i zevně. Seženete ji ve formě kapek na internetu či ve specializovaných obchodech. Vždy se řiďte návodem uvedeným u balení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button