KrásaRady a tipy

Vyrobte si zdravou zubní pastu z kokosového oleje

Pokud jste příznivcem zdravého životního stylu, s kterým souvisí i zdravé stravování, jistě jste již objevili jedinečné účinky kokosového oleje. Kokosový olej je vyráběn z kokosového ořechu a je dnes k dostání skoro v každém obchodě.

Kokosový olej

Kokosový olej byl již za dob Kleopatry považován za nezbytný a jedinečný základ pro zachování ženské krásy. My dnes zažíváme jeho renesanci. Kokosový olej se používá v kuchyni i ve světě kosmetiky. Nejen, že pečuje o vaše zdraví zvnějšku, ale přidává vám i na zdraví organismu. Panenský kokosový olej, který je nejkvalitnější, je lisován za studena z dužiny čerstvě sklizených kokosových ořechů. Při pokojové teplotě se dá kokosový olej krásně roztírat, ať na tělo či na pánvičku.

Vnější účinky kokosového olejekokosový olej

Kokosový olej účinně působí na vaši krásu, hydratuje pokožku, pomáhá v hojení popálenin a jizev. Pravidelná péče s kokosovým olejem chrání, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, vytváří na ni také ochranný film. Zabraňuje také tvoření trhlin a prasklin na rukách a patách. Lze ho používat také v těhotenství a můžete ho zařadit i mezi vaši kosmetiku pro novorozence, protože se hodí i pro ty nejmenší. Zastavuje proces stárnutí vaší pokožky, tím že ji vyhlazuje a zlepšuje její pružnost.

Vnitřní účinky

Kokosový olej nás dělá krásnými a používat ho vnitřní cestou je více, než zdravé. Kokosový olej totiž působí jako silný antioxidant – vyrovnává hladinu cukru v krvi, pomáhá při léčbě prostaty, snižuje riziko infarktu, jelikož snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje trávení, posiluje imunitní systém. Stává se z něj přírodní antibiotikum (díky obsahu kyseliny laurové, kaprylové a kaprynové) pomáhá i při hubnutí a normalizuje funkci štítné žlázy.

Jak používat kokosový olej?

Pokud chcete použít kokosový olej zvnějšku, namažte si s ním pleť a pokožku celého těla, je také aktivním balzámem na rty, je skvělý na vlasy a použít ho můžete i na zuby, jelikož posiluje dásně, působí proti kazivosti zubů a dezinfikuje dutinu ústní. Vnitřně jej můžete užívat přímo na lžičku nebo si ho přidat do jídla. Skvělý je pod pečenou zeleninu či jako přísada do koláčů.

Pasta z kokosového olejemaxresdefault

Jednoduše se dá z kokosového oleje vyrobit domácí pasta na zuby. Kokosový olej bělí zuby a je k vašim zubům a ústům šetrnější než běžné bělící zubní pasty. Navíc ochraňuje vaše zuby a dásně, také dezinfikuje dutinu ústní.

Ingredience:

  • kokosový olej
  • prášek do pečiva

Stačí tyto dvě ingredience promíchat a naprosto nahradí vaši běžnou zubní pastu. Používejte jí ráno a večer a již za několik dnů si všimnete viditelných změn. Vaše zuby budou stejně čisté a nádherně bílé.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button