JídloKrása

Šťáva z citronu vás zbaví černých teček

Snad každého z nás trápí černé tečky a otevřené póry. Příčinou tvorby černých teček může být nejen nesprávná péče o pleť, ale také nevhodně zvolené kosmetické přípravky, prostředí ve kterém se pohybujete, strava, stres či je vaše pleť podmíněna predispozicemi. Důležité je, abyste svou pleť, i když je mastnější, příliš nevysušovali. Dojde totiž ke zbytečné sekreci mazu a vzniku černých teček. Pečujte o svou pleť za pomoci přírodních složek a vyhněte se tvorbě černých teček.

Šťáva z citronu a vaječných bílků

Stále omílaná pravda, citron je opravdu prospěšný pleti. Vyzkoušejte jednoduchou masku ze šťávy z citronu a vaječných bílků. V jednom šálku umíchejte dva vaječné bílky s několika kapkami citronové šťávy. Vznikne vám hustší pasta. Tu naneste na obličej a nechte působit po dobu 15 až 20 minut. Tato maska vás zbaví odumřelé kůže a stáhne vaše póry.

Citronová a rajčatová šťáva

I rajčata jsou vaší pleti prospěšná. Připravte si pleťovou masku ze šťávy z rajčat a pár kapek citronové šťávy. Maku aplikujte na tvář. Nechte působit 15 až 20 minut a poté omyjte vlažnou vodou. Tato maska čistí vaši pleť a antioxidanty z rajčat a citronu příznivě působí na vaši pleť.

Okurka, růžová voda a šťáva z citronu

Tato maska je velmi příjemná a vhodná i na citlivější pleť. Použijte nastrouhanou okurku, jednu čajovou lžičku růžové vody a pár kapek citronové šťávy. Ve směsi namočte jemnou látku a pokryjte s ní tvář. Nechte působit 15 minut, dokud se směs důkladně do pleti nevsákne. Následně pleť jemně opláchněte vodou. Pleť by měla být po aplikaci masky pružná, jemná a póry stáhnuté.

Citronová šťáva a ananas

Zní to zvláštně, ale i kombinace ananasové šťávy a šťávy z citronu je vhodná pro pleť. Do dvou lžic šťávy z ananasu přidejte několik kapek citronové šťávy. Ve směsi namočte jemnou látku a umístěte na tvář. Nechte působit 10 minut, poté jemně smyjte vlažnou vodou. Ananas obsahuje řadu enzymů, které podporují vaši pleť a rozzáří ji.

Citronová šťáva a mandle

Mandle si namočte už den předem, aby přes noc nasály vodu. Ráno mandle rozmixujte na jemnou pastu, přidejte citronovou šťávu a masku aplikujte na obličej. Můžete tuto masku použít také jako jemný přírodní peeling. Nechte masku působit 20 minut a poté smyjte. Po této masce bude vaše pleť vyživená, hydratovaná, dokonale jemná a zbavena veškerých odumřelých buněk.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button