Krása

Jaká jsou tajemství dermatologů pro zdravou a krásnou pleť?

Když navštívíte specialistu na krásu, vždy chcete vědět jejich osobní zkrášlující tajemství: co dělají pro svou pleť, jaká je nejlepší pleťová maska, a jak dokáží mít zářivou z dravě vypadající pokožku. Tajemství byla odhalena a zde je několik rad, jak se správně starat o vaši pleť, aby byla krásná a bez poskvrnky.

 1. Opatrné čištění

Opatrné čištění pleti bez užití agresivních zkrášlujících produktů je jedním z hlavních tajemství dermatologů. Používejte produkty s ceramidy (bohaté substance), které udrží hydrataci uvnitř kožních buněk. Během podzimu je nejlepší používat pleťové mléko a čistící gely s toniky na stažení pórů a odstranění nadbytečné mastnoty, bez obsahu alkoholu a kyselin. Nesmírně důležité je také čistit pleť ráno i večer před spaním, aby ne ní neusazovalo příliš mnoho nečistot a nezanášely se póry. Pokud se líčíte, nezapomínejte večer zase všechno sundat, abyste si nepřivodili nějakou ošklivou kožní obtíž. Nejlepší na odlíčení je nyní velice populární kokosový olej, který i vaší pokožce velmi prospěje.

 1. Kolik krému potřebujete?

Při aplikaci krému s ochranným faktorem proti sluníčku, aby byla pleť chráněná před stárnutím, dermatologové se řídí příslovím „čím více, tím lépe.“ Používejte správné dávkování: polovina čajové lžičky je dost na nanesení substance na pokožku ve dvou vrstvách.

 1. Termální voda pro suchou pokožku

Dermatologové používají termální vodu ve spreji, aby si udrželi pružnou pokožku. Tyto vody obsahují vápník, měď, železo, a sodík. Jsou také bohaté na minerály včetně selenu, který chrání vaši pleť před ultrafialovým zářením.

 1. Méně je více

Když jdete do obchodu a rozmýšlíte se nad policí s krémy, který vzít a nemůžete se rozhodnout, volte hlavně krémy v menších baleních. Postupem času totiž všechny produkty ztrácí na své původní efektivitě, slábnou, a aktivní složky a už nadále nejsou tak „magické“ jako na samém počátku.

 1. Správná pozice

Ohnutí hlavy způsobuje, že krev může lépe proudit a kyslík navíc pomáhá vaší pleti zářit. Pokud budete pravidelně cvičíte jógu, budete méně stresovaní, a všechny vaše zánětlivé procesy se sníží.

 1. Je důležité na čem spočíváte hlavu

Během spánku se mohou objevit vrásky. Vaše pleť je velmi ovlivněná prostěradlem a povlečením, pod kterým spíte. Hedvábná prostěradla na polštáře se nekrčí a zajistí to, že vaše pleť po nich ladně sklouzne a nebude se hrbit a vrásčit jako v případě bavlny.

 1. Celková péče je mnohem účinnější

Nejlepší je po ránu používat produkty s obsahem antioxidantů a ochranným faktorem proti sluníčku. Retinoidy (krémy s vitamínem A, které předchází vráskám, povadlé pleti, a pigmentovým skvrnám) společně s peptidy by se zase měly používat na noc. Tato celková péče nejlépe funguje, když se používá společně, a ne pouze jedno nebo druhé.

 1. Řádná ochrana před podzimem

Během podzimu by váš hydratační krém měl být hustší – a hlavně nepoužívejte žádné gely! Krém by měl také obsahovat vitamíny C a E, ceramidy, aloe vera, a kyselinu hyaluronovou. Aminokyseliny a organické oleje (meruňkový, olivový, mangový, bambucké máslo) mohou opatrně odstranit zpevněnou vrstvu pleti, které se objevuje v létě.

 1. Kokosová péče

Každý dermatolog ví, že kokos je magický produkt pro vaši pleť. Pokud budete pravidelně pít kokosové mléko, budete schopni si povšimnout, jak vaše pokožka září po pouhých pár týdnech. Existuje také nesčetně receptů na pleťové masky s obsahem kokosu, které mohou být použité na všechny typy pleti.

 1. Správný peeling

Ve své pečující rutině je důležité mít i dostatečně jemný peeling, abyste se zbavili mrtvých kožních buněk, které jinak ucpávají póry, což vede k nevzhledným pupínkům. Peeling si můžete vyrobit přírodní doma, nebo si můžete najít nějaký v obchodě. Používejte ho jednou až dvakrát týdně pro krásnou, zdravou a zářící pleť. A nezapomínejte poté správně hydratovat!

 1. Správné stravovací návyky a hydratace

Nikdy není na škodu to zopakovat, i když už jste to pravděpodobně slyšeli milionkrát. Také se zdá, že nehledě na to, kolikrát to člověk zopakuje, lidé si stále vybírají tuto informaci ignorovat. Pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť (a s tím i zbytek těla), je nesmírně důležité správně hydratovat! Doporučované množství vody, je okolo osmi sklenic denně. Když budete dodržovat správný pitný režim, vaše pleť se krásně pročistí, a navíc se vyhnete zlověstným nebezpečím dehydratace, které není radno brát na lehkou váhu. Také je důležité upravit jídelníček – pryč s cukrem, nadměrným množstvím soli a všemi nezdravými tučnými jídly. Začněte konzumovat zdravé potraviny, a hlavně zařaďte do jídelníčku tmavou listovou zeleninu. Poděkuje vám nejen vaše pleť, ale i vaše tělo. A ve zdravém těle zdravý duch.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Back to top button