KrásaPrevenceZdraví

Marulový olej je zázračným pomocníkem pro pleť, vlasy a nehty

Marulový olej je exotickým africkým olejem, jehož popularita v posledním desetiletí neskutečně stoupá. Slyšeli jste již o tomto druhu oleje a jeho zázračných účincích? Týkají se především vaší pleti, vlasů a nehtů.

Marula olej

Marulový olej je získáván ze semen plodů afrického stromu Sclerocarya birrea známého také jako marula. Domovem tohoto stromu je především oblast jižní Afriky, západní Afriky a Madagaskar. Marulový olej je velmi přínosný pro zdraví pleti, vlasů a nehtů. Je dokonce označován za účinnější než arganový olej. Dříve se marulový olej používal jen v těchto oblastech, nyní se díky exportu dostává až k nám.

Plody

Marula plodí zajímavé plody, které mají světle žlutou slupku a bílou dužinu. Uvnitř plodů se nachází semena, z nichž je vyráběn právě marulový olej. Plody jsou výrazně kyselé, ale přináší osvěžení.

7 výhody marulového oleje

Ochrana proti stárnutí

Hledáte-li opravdu výživný olej na obličej, je pro vás marulový olej více než vhodný. Marulový olej se dobře vstřebává a působí jako prevence vzniku vrásek na obličeji. Je bohatý především na obsah esenciálních kyselin, které se také přirozeně vyskytují ve vnější vrstvě kůže. Obsahuje také antioxidanty, jako je vitamín C, E a flavonoidy. Dobrou volbou je také smíchání marulového oleje a šípkového oleje, který je také známý pro své anti-aging vlastnosti.

Uklidňuje pleť

Marulový olej je také vhodný pro všechny, které trápí suchá pleť. Dokáže ji totiž velmi rychle vyživovat a stává se dobrým pomocníkem, který hydratuje suchou pleť, ale i pokožku po celém těle. Obsahuje totiž palmitové, olejové, stearové a linolové kyseliny. Dokáže pokožku hydratovat a uklidňuje podrážděná a začervenalá místa. Obsahuje také omega-6 a omega-3 mastné kyseliny. Polynenasycené mastné kyseliny jsou klíčem ke zdravé pokožce.

Zdraví vlasů

Marulový olej podporuje také zdraví vlasů. Podobně jako bojuje proti suché pokožce, chrání také vlasy před lámáním a třepením. Přidat můžete marulový olej do svého kondicionéru či ho aplikovat v podobě masky. Pokud vás trápí křehké, suché a lámající se vlasy, marulový olej je může náležitě posílit. Důležité je však olej používat pravidelně po delší dobu, ať už jako péče před či po mytí vlasů.

Strie

Mnoho žen bojuje se striemi, které vznikají v období těhotenství, ale také u žen a dívek, které přiberou rychleji na váze. Díky vysokému obsahu mastných kyselin a antioxidantů dokáže marulový olej zvyšovat hydrataci a pružnost pokožky a chrání před vznikem strií, ale pomáhá i v regeneraci pokožky. Ideální je marulový olej v období těhotenství aplikovat denně, abyste se před vznikem strií preventivně chránila.

Akné

Olej může být nápomocný i při problémech s akné. I když má většina osob pocit, že v případech akné by si neměla pokožku více „mastit“, je to přesně naopak. Dobrá hydratace a antioxidanty pleť vyživují, napomáhají léčbě a regeneraci. Pro některé může být tedy marulový olej velmi nápomocný i v případech, že trpí akné. Ideální je marulový pleť přidat do vašeho krému či smíchat s kokosovým olejem, aby se olej lépe vstřebávala a neucpával zbytečně póry.

Jizvy

Marulový olej pomůže při hojení nejen strií, ale také vzniklých jizev. Díky obsahu esenciálních mastných kyselin, vitamínu C a E posiluje pokožku a podporuje regeneraci. Napomáhá tedy hojení jizev na obličeji, ale i po celém těle. Marulový olej také zjemňuje pokožku a pomáhá i v případě tmavých skvrn na těle.

Nehty

Marulový olej posiluje nejen pleť a vlasy, ale také nehty. Je ideální v případě manikúry, posiluje kůžičku v okolí nehtů a podporuje jejich zdraví vzhled. Přidat můžete marulový olej do vašeho krému na ruce či jej aplikovat lokálně.

Nákup oleje

Marulový olej dnes seženete ve specializovaných prodejnách, ale také na internetu. Ideální je volit za studena lisované organické oleje, které neobsahují nic navíc. Přidat můžete marulový olej do vašich pleťových i tělových krémů, připravit si z něj hydratační masku, noční sérum či jej přidat do čistící péče. Aplikovat jej můžete na pleť, vlasy a nehty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button