Přírodní léčbaZdraví

Zázračné červené bobule působí jako prevence před řadou nemocí

Jsou doslova malým zázrakem. Prospívají zdraví, mají nízký počet kalorií, jsou běžně dostupné… ale jen málokdo je zná. Odhalte s námi úžasné bobule, které vám ušetří tisíce vyhozené za léky!

Jedná se o dřín obecný! Že jste o něm ještě neslyšeli? Není divu, je to pečlivě střežené tajemství léčitelů a nejrůznějších bab kořenářek. Tyto červené bobule účinně posilují cévy, snižují hladinu krevního tlaku, podporují imunitu a léčí hemoroidy.

Posílení imunity

Zejména v zimním období plném chřipek a nachlazení oceníte mocné prevenční účinky dřínu. Má vysoký obsah vitamínu C a tak účinně posiluje náš obranný mechanismus. Ideálně byste měli za den sníst alespoň 1/2 šálku čerstvých bobulí.

Zrychlení metabolismu

Rychlý metabolismus je alfa i omega úspěšného hubnutí. Dříny obsahuje látky, které podporují správné spalování i přeměnu důležitých látek v těle.

Pomáhá při střevních potížích

Působí protizánětlivě a díky vláknině pozitivně působí na trávící systém a udržuje jej v rovnováze. Na potíže s trávení pomůže 10-12 bobulí před každým jídlem.

Bojuje s cukrovkou

Šťáva z dřínu účinně snižuje hladinu cukru v krvi a tím napomáhá léčbě cukrovky. Dopřejte si 50 – 200 ml vymačkané šťávy ideálně před každým jídlem. Kůru je třeba provádět alespoň týden a v případě potřeby i pokračovat.

Léčí potíže s pletí

Ti, které trápí akné a nečistá pleť, by měli vsadit na dřín! Dřín se vyplatí nejen konzumovat, ale také si jeho šťávou potírat problematická místa. Uvidíte, že pleť se brzy začne sama pročišťovat.

Hemoroidy na ústupu

U těchto obtíží je naprosto klíčové, abyste plody dřínu konzumovali i s peckami. Ty totiž obsahují látky, které působí protizánětlivě a antibakteriálně a jsou tak schopny zatočit i s hemoroidy. Ideální je konzumovat alespoň 15 plodů denně a řádně je i s peckami rozžvýkat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button