HubnutíJídloPrevenceZdraví

3 překvapivě špatné věci, které se mohou stát, pokud jíte příliš mnoho ořechů

Už víte, že ořechy jsou neuvěřitelně zdravé. Křupavá svačina je spojena s lepším zdravím srdce, nižším cholesterolem a dokonce i úbytkem hmotnosti. Výhody ořechů rozhodně převažují nad všemi ostatními nevýhodami nebo nevýhodami.

Ořechy jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, zdravé tuky, vitamíny, minerály a antioxidanty. Mohou pomoci zvýšit vaši energii a mohou dokonce hrát roli v dlouhověkosti. Navíc se snadno jedí samotné nebo se začleňují do různých pokrmů – a proto byste se nikdy neměli cítit špatně, když sáhnete po hrsti lahodných super- svačin v podobě ořechů. Ovšem nic se nemá přehánět.

Velké množství ořechů může způsobit příbytek na váze

Protože jsou ořechy tak syté, mohou vám pomoci při hubnutí – ale je tu jedno upozornění: To platí pouze v případě, že konzumujete přiměřené množství ořechů. Jezte více než doporučenou hrst a můžete skutečně začít přibírat na váze.

Je to proto, že ořechy jsou kalorické, což znamená, že obsahují více energie než mnoho jiných potravin (za to můžete poděkovat všem zdravým tukům!). To by mohlo mít za následek přibírání na váze, pokud nebudete počítat s extra kaloriemi snědenými během dne.

To znamená, že pokud máte rádi ořechy a jednoduše zařadíte extra kalorie do vyvážené stravy celkově, neměli byste mít příliš mnoho problémů. Pokud si například dáte salát s nízkým obsahem kalorií a chcete ho doplnit o ořechy navíc, protože jinak nezasytí, rozhodně přidejte mandle na doplnění jídla.

mix-orechy

Může se objevit plynatost, nadýmání a zažívací potíže

Pokud jste někdy po konzumaci ořechů cítili plynatost nebo nadýmání, nejste sami. Je to běžný vedlejší účinek díky sloučeninám v ořeších zvaných fytáty a třísloviny, které je ztěžují trávení. A konzumace příliš velkého množství tuku, který se hojně nachází v ořeších, může v krátké době vést k průjmu.

Jak těmto nepříjemným problémům předejít? Držte se doporučené denní velikosti porce nebo se rozhodněte pro naklíčené ořechy. Ty se již začaly měnit v rostliny, díky nimž jsou snadněji stravitelné.

Ve vzácných případech může příliš mnoho para ořechů způsobit otravu selenem

Para ořechy jsou přirozeně bohaté na selen. Otrava selenem může způsobit lámavost nehtů, zápach z vašeho dechu a dokonce i bolesti svalů a kloubů. (Poznámka: Přetížení selenem je specifické pro para ořechy, takže se nemusíte obávat tohoto problému při konzumaci jiných druhů.)

Pokud jíte jen minimální množství para ořechů, nemusíte se obávat přílišného množství selenu ve vašem těle.

Řešením všech těchto problémů je jednoduše sledovat počet ořechů, které jíte. Pokud máte tendenci se bezmyšlenkovitě „ládovat“, vytvořte si hromádku ořechů, abyste mohli přesně sledovat, kolik jste jich měli.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button