Babské rady Zdraví

Není med jako med. Víte jaké druhy existují?

Napsáno od redakce

Med je zdravý, chutný, funguje jako úžasné přírodní sladidlo. Víte ale, že existuje vícero druhů medu a každý je jiný a umí něco jiného? Nechte se od nás poučit?

Med je po staletí uznávaný jako přírodní lék a i v dnešní době je vyhledávanou surovinou, které je však často nedostatek. Současné klima totiž včelám tolik nesvědčí, takže jejich produkce rok od roku klesá.

Vřesový med

Tento med je velmi hustý a tmavý a má specifickou nahořklou chuť. Někomu tedy nemusí úplně vyhovovat. Obsahuje ovšem velké množství minerálních látek, a proto byste ho neměli zatracovat. Pomáhá hlavně při nervových onemocněních a nechutenství.

Lipový med

Je snad nejběžněji dostupný, a proto ho nejčastěji najdete na pultech supermarketů. Je velice sladký a chutný. Může pomoci při potížích s ledvinami či dýchacím ústrojím.

Jetelový med

Má výrazné vanilkové aroma a silnou, sladkou chuť. Pokud jste jej ještě neochutnali, o hodně přicházíte. Má spíše světle žlutou až bílou barvu a hustou konzistenci. Je však považován za zvláštnost a na trhu jej seženete jen obtížně. Pomáhá normalizovat látkovou výměnu.

Slunečnicový med

Je sladký i trpký zároveň, na jazyku příjemně chladí. Je sytě oranžový, má specifickou konzistenci. Skvělý je hlavně pro diabetiky, protože má zvláštní složení, které jim neškodí.

O autorovi

redakce

Zanechte komentář

error: