Babské rady Zdraví

Není med jako med. Víte jaké druhy existují?

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Med je zdravý, chutný, funguje jako úžasné přírodní sladidlo. Víte ale, že existuje vícero druhů medu a každý je jiný a umí něco jiného? Nechte se od nás poučit?

Med je po staletí uznávaný jako přírodní lék a i v dnešní době je vyhledávanou surovinou, které je však často nedostatek. Současné klima totiž včelám tolik nesvědčí, takže jejich produkce rok od roku klesá.

Vřesový med

Tento med je velmi hustý a tmavý a má specifickou nahořklou chuť. Někomu tedy nemusí úplně vyhovovat. Obsahuje ovšem velké množství minerálních látek, a proto byste ho neměli zatracovat. Pomáhá hlavně při nervových onemocněních a nechutenství.

Lipový med

Je snad nejběžněji dostupný, a proto ho nejčastěji najdete na pultech supermarketů. Je velice sladký a chutný. Může pomoci při potížích s ledvinami či dýchacím ústrojím.

Jetelový med

Má výrazné vanilkové aroma a silnou, sladkou chuť. Pokud jste jej ještě neochutnali, o hodně přicházíte. Má spíše světle žlutou až bílou barvu a hustou konzistenci. Je však považován za zvláštnost a na trhu jej seženete jen obtížně. Pomáhá normalizovat látkovou výměnu.

Slunečnicový med

Je sladký i trpký zároveň, na jazyku příjemně chladí. Je sytě oranžový, má specifickou konzistenci. Skvělý je hlavně pro diabetiky, protože má zvláštní složení, které jim neškodí.

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář

error: