Zdraví

Byliny, které regulují krevní tlak

Vysoký krevní tlak či krevní tlak, který je příliš nízký, trápí mnoho lidí na celé planetě. V dnešním moderním světě je jednoduše regulován s pomocí léků. Pokud jste však zastánci alternativního léčení a vracíte se zpět k přírodě, ze které čerpali po celá staletí předci, vyzkoušejte bylinou léčbu vysokého a krevního tlaku. Poradíme vám, jaké byliny byste měli pravidelně užívat.

Byliny, které regulují nízký tlak

Nízký krevní tlak, jinak také hypotenze, je i u nás v ČR poměrně velkým problémem. Stav nízkého krevního tlaku není život ohrožující, přesto je velmi nepříjemným. Nejvíce jím trpí lidé mladí a zvláště ženy. Příčinou nízkého krevního tlaku může být dědičnost, špatný životní styl, apod. Pokud trpíte nízkým krevním tlakem, může vás trápit únava, malátnost, motání hlavy, apod.

Na nízký krevní tlak s lékořicí

Často je na nízký tlak doporučována lékořice lysá, která obsahuje glycyrin, který podporuje vyplavování hormonů z nadledvinek, což vede k zadržování soli a naopak vylučování draslíku. Organismus jinak hospodaří s vodou a krevní tlak se zvyšuje.

Rozmarýnrosemary-1347087_960_720

Na nízký krevní tlak je také skvělý rozmarýn. Je bojovníkem proti nízkému krevnímu tlaku a celkově posiluje váš nervový systém. Výbornou volbou je pro vás rozmarýnové víno, které zvyšuje krevní tlak a pomáhá k rozšiřování cév, již sám alkohol totiž krevní tlak zvyšuje. Pokud jste však abstinenti, stačí vám pravidelně užívat rozmarýnový čaj. Snadno si ho připravíte ze lžičky rozmarýnu, čerstvého nastrouhaného zázvoru, hřebíčku a skořice. Tuto směs zalijte horkou vodou a nechte odležet. Poté se pije pravidelně po dobu několika týdnu.

Jmelí a nízký krevní tlak

Léčivka, která vám pomůže v boji proti nízkému krevnímu tlaku, to je jmelí bílé. Nemělo by se však užívat dlouhodobě v hojných dávkách, mohli byste se totiž jmelím předávkovat. Připravit si z něj však můžete, podobně jako z rozmarýnu, víno či bylinný čaj.

Byliny na vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak, hypertenze, je velmi častou kardiovaskulární chorobou, kterou trpí přibližně 20% osob v ČR, což je číslo opravdu vysoké. Toto onemocnění je někdy nazýváno tichým zabijákem, neinfekční epidemií, řadí se do skupiny civilizačních chorob a je velmi nebezpečný. Co tedy užívat na vysoký krevní tlak?

Česneková léčba

Česnek sice není bylinnou, ale je určitě důležité ho zmínit, může se totiž stát dobrým společníkem v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Studie prokázaly, že snižuje cholesterol, rozšiřuje cévy a preventivně vás chrání proti onemocněním srdce. Stačí si dopřát jeden stroužek česneku denně.

Čaj z kokošky pastuší tobolkya

Kokoška pastuší tobolka reguluje váš krevní tlak, zastavuje krvácení a upravuje menstruační cyklus. Kokoška je neskutečně příznivá pro váš organismus. Užívat čaj z kokošky můžete při zánětech močového měchýře, dezinfikuje totiž močové cesty, detoxikuje organismus, čistí krev a důležité je, že zastavuje krvácení. Nejčastěji se z natě připravuje bylinný čaj. Z 1-2 čajových lžiček, které zalijete 2,5 dl vody, si připravte čaj. Doporučujeme užívat 2 šálky denně. Listy a květy můžete jíst syrové.

Meduňka

Nejenže tato bylina jedinečně voní, jako kombinace citronu a jemné máty, ale pomáhá snižovat váš krevní tlak, uklidňuje váš organismus a tlumí bolest. Tato bylina nemá žádné vedlejší účinky a užívat ji můžete pravidelně v podobě čajů či ji konzumovat čerstvou.

Hloh obecnýaa

Hloh je keř, který se hojně vyskytuje na okrajích lesů a luk. Jeho účinky ocení především lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem a obávají se srdečních potíží. Hloh je lékem proti srdeční slabosti, arytmii, působí proti poruchám prokrvování, snižuje krevní tlak a je prevencí infarktu. Hloh má i uklidňující účinky, je tedy vhodný i pro ty, kteří trpí nespavostí či jsou v dlouhodobém nervovém vypětí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button