PrevenceZdraví

5 způsobů, kterými můžete snížit bílkovinu v moči

Přítomnost bílkoviny v moči je příznakem poruchy ledvin. Rizikovou skupinou jsou především lidé s diabetem a hypertenzí. Proteinurii (tak se onemocnění nazývá) bychom mohli částečně ovlivnit několik způsoby.

  1. Snížení příjmu sodíku

Při snižování hladiny proteinů v moči by mohla pomoci dieta s nízkým obsahem sodíku. Díky tomu se sníží také krevní tlak a dochází k lepší funkci ledvin.

  1. Soyové proteiny

Při proteinurii se doporučuje omezení živočišných bílkovin, přidáme do stravy bílkoviny soyové. Díky těmto proteinům může dojít ke snížení hladiny prozánětlivých cytokinů v ledvinách, které jsou zodpovědné za poškozování ledvinových buněk.

  1. Lněné semínko

Lněná semínka, přidaná do každodenní stravy, mohou pomoci při snižování hladiny proteinu v moči a také podporují lepší funkci ledvin. Kromě toho, u lidí s vyšším rizikem proteinurie, pomáhá lněné semínko oddálit její nástup.

  1. Rybí tuk

Protizánětlivý účinek mastných omega 3 kyselin, které jsou v tuku přítomné, se považuje za prospěšný pro zdravé ledviny. Kromě toho je známo, že rybí tuk pomáhá při snižování krevního tlaku.

  1. Kontrola hladiny cukru

Zvýšená hladina cukru v krvi poškozuje ledviny, což vede ke zvýšenému vylučování proteinu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button