Rady a tipyZdraví

7 čajů, které vám dokážou pomoci se záněty

S různými záněty se v průběhu života setká většina lidí. Mnoho lidí je léčí klidem nebo různými farmaceutickými produkty. S celou řadou zánětů vám mohou pomoci i čaje. Pití šálku protizánětlivého čaje je vynikající způsob, jak předcházet chronickým onemocněním a zlepšit své celkové zdraví, a existuje mnoho různých čajů, ze kterých si můžete vybrat

Co je protizánětlivý čaj?

Jakýkoli druh čaje, který je schopen snížit zánět, respektive reakci imunitního systému těla na vnímané zranění nebo hrozbu. Zatímco některé záněty jsou dobré, například modřina na lokti, která signalizuje, že proces hojení probíhá, neustálý zánět nebo zánět nízkého stupně je velmi nebezpečný. Jedná se o typ zánětu, který může vést k oxidativnímu stresu a vážnějším onemocněním, včetně srdečních onemocnění, revmatoidní artritidy, Crohnovy choroby a astmatu. Některé čaje jsou schopny regulovat reakci imunitního systému a zlepšit celkové zdraví tím, že omezí toto chronické nebezpečí pro vaše tělo.

Nejlepší protizánětlivé čaje

Mezi nejlepší protizánětlivé čaje, které pomáhají zlepšit imunitu a snížit toxicitu těla, patří mimo jiné kurkumový čaj, zelený čaj, mátový čaj, pampeliškový čaj, fenyklový čaj, skořicový čaj a zázvorový čaj.

Zázvorový čaj

Tento čaj již dlouho používají lidé, kteří potřebují nějakou úlevu při zažívacích potížích. Zázvor má protizánětlivé sloučeniny a je známo, že gingerol, aktivní složka, zlepšuje přesnost imunitního systému a odstraňuje volné radikály dříve, než mohou způsobit oxidační stres.

Zázvorový čaj pomůže se zánětem

Kurkumový čaj

Jedna z nejsilnějších antioxidačních látek, které jsme dosud objevili, kurkuma má účinnou látku zvanou kurkumin, která dokáže uklidnit podrážděný žaludek a zlepšit bakteriální rovnováhu ve střevech, což může pomoci celému imunitnímu systému těla.

Pampeliškový čaj

Ačkoli si někteří lidé myslí, že pampelišky jsou plevel, lze tyto listy uvařit do silného protizánětlivého čaje, který může také snížit zadržování vody a zlepšit funkci imunitního systému.

Fenyklový čaj

Fenykl je známý jako bylina proti křečím a zánětům a často se používá ke zmírnění stresu v nervovém systému. To může také snížit oxidační stres v celém těle.

Mátový čaj

Tento čaj, známý pro uklidnění žaludku, je schopen snížit zánět ve střevním traktu a má podobné účinky na klouby a svaly.

Zelený čaj

Zelený čaj má zdravou zásobu polyfenolických sloučenin, které jsou protizánětlivé a antioxidační povahy, což znamená, že mohou rychle pomoci regulovat chování imunitního systému.

Skořicový čaj

Cinnamaldehyd je silná aktivní složka skořicového čaje, která prokázala schopnost snížit chronický zánět a snížit riziko chronických onemocnění.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button