PrevenceZdraví

Na konci dubna je vhodné sbírat Břízu. Míza, kůra a listy březového stromu jsou používány po stovky let k vyléčení různých onemocnění

Míza, kůra a listy březového stromu jsou používány po stovky let k vyléčení různých onemocnění. Březový strom, který se nachází v severní Americe, Evropě a Asii, je známý pro krásný nábytek, který pochází ze dřeva, ale je možná méně uznáván za své léčivé vlastnosti.

Níže jsou různé způsoby využití a výhody břízy

1. Trávicí pomoc

Léčivé vlastnosti listů březových stromů zahrnují regulaci vašeho trávení a řešení problémů, jako je IBS a pálení žáhy. Zkuste recept, že na několik týdnů namočíte do jablečného octa nějaké malé větvičky a listy; pak je můžete rozdrtit a vypít tekutý roztok (přímo nebo v kombinaci s jinými nápoji), aby pomohl při trávení.

2. Stimulant

Olej z břízy stimuluje mnoho systémů v těle (oběhové, nervové, trávicí, atd.) Protože má Bříza stimulující efekt může pomoci regulovat produkci hormonů, což může pomoci při léčbě deprese, cukrovky, výkyvů nálady a dalších stavů souvisejících s hormonální nerovnováhou.

3. Kožní problémy

Bříza obsahuje také přírodní adstringentní vlastnosti, což z ní dělá skvělý přírodní prostředek pro léčbu kožních problémů, jako je ekzém a dermatitida. Pro ošetření pleti namočte listy březového stromu ve vodě po dobu 3-6 hodin a poté aplikujte tento roztok na pokožku. Mytí vlasů ve vodě s některými březovými listy se může léčit také pokožku hlavy,a problémy jako jsou lupy. Březový olej může také pomoci pokožce vypadat zdravější a mladší tím, že snižuje tvorbu jemných vrásek.

4. Protizánětlivá

Listy a větvičky z březových stromů jsou již dlouho používány k léčbě zánětu. Pro dosažení nejlepších výsledků se vaří listy a nebo větvičky, aby se uvnitř uvolnila kyselina betulinová, která pak vyhojí zánět.

5. Antiseptikum

Čistý olej z březových stromů také obsahuje kyselinu salicylovou a methylsalicylát, které jsou přírodními adstringenty. Tyto komponenty činí z březového oleje účinný prostředek k léčbě infekcí kůže (jako jsou velké kousnutí, otevřené řezy apod.) I akné. Březový olej může být také aplikován na kožní onemocnění a jiné kožní infekce, pomůže zabít infekce a urychlit čas hojení.

6. Detoxikuje

Březový olej je přírodní diuretikum, což znamená, že pomáhá podporovat časté močení, čímž pravidelně odstraňuje toxiny z těla. Březový olej také pomáhá odstranit tvorbu kyseliny močové v těle (což může pomoci s artritidou a dnou) a pomáhá detoxikovat krev.

Jak používat Břízu

Chcete-li udělat čaj, použijte 7 až 10 malých větviček, které se nacházejí na koncích větví, umyjte a rozdrťte je nebo je nakrájejte na malé kousky. Ty dejte na dno nádoby se dvěma šálkami vařené vody. Několik minut nechte luhovat, pak přeceďte a pijte.

Upozornění a doporučení

Bříza nám dává potřebné látky pro léčení od artritidy, po infekce močových cest až po hormonální nerovnováhu. Využijte tohoto přírodního daru a využívejte břízu pro jakékoliv z výše uvedených použití. Zatímco březový olej by neměl být používán během těhotenství nebo kojení, prakticky neexistují žádné další vedlejší účinky při užívání břízy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button