HubnutíJídloPrevenceRady a tipyVitamínyZdraví

Papričky jalapeño dodají pokrmu říz, ovšem mají také mnoho zdravotních výhod

Tato odrůda chilli papriček může opravdu zvednout chuť pizzy, hamburgerů, salátů a všeho ostatního! To je z velké části kvůli jejich ostré chuti!

Malé zelené nebo červeně zbarvené jalapenos jsou plné živin, jako jsou vitamíny A, C, K a B6, hořčík, vláknina, folát, karoten (antioxidant) a aktivní složka známá jako kapsaicin, která nabízí několik zdravotních výhod.

Mohou pomoci v boji proti rakovině

Jalapenos jsou plné vitamínu C, o kterém je známo, že bojuje proti volným radikálům, které pravděpodobně vyvolávají vývoj rakovinných buněk. Rostlinná sloučenina kapsaicin, která je v něm přítomna, může zabít určité typy rakovinných buněk.

Pomáhají při hubnutí

Pokud je vaším cílem ztráta hmotnosti, měli byste pravidelně konzumovat jalapenos. Je to proto, že mají nízký obsah kalorií a mají vlastnosti, které mohou zrychlit váš metabolismus zvýšením tělesné teploty. Spolu s tím může pálivá chuť omezit vaši chuť k jídlu.

Zmírnění bolesti

Teplo uvolňované jalapenos je přirozený lék proti bolesti. To může dočasně blokovat receptory bolesti a pomoci vám relaxovat. Ale nezapomeňte, že není dobrý nápad aplikovat papričky jalapeno přímo na kůži.

Zdraví srdce

Vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a cukrovka jsou hlavními rizikovými faktory srdečních onemocnění. Ale tato chilli paprička obsahuje vysoké flavonoidy, vitamín C, A a kapsaicin, což pravděpodobně pomůže při prevenci srdečních onemocnění a dalších rizikových faktorů.

jalapeno-papricky-strom

Léčba infekcí

Jalapenos mohou zpomalit růst bakterií a infekcí, jako je streptokokové hrdlo a zubní kaz, protože obsahuje antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti. Také kapsaicin je považován za protizánětlivý, čímž pomáhá předcházet růstu bakterií.

Podporují imunitní systém

Vitamin C je silný antioxidant, který je považován za stimulaci imunitního systému. Antioxidační vlastnosti mohou zvýšit imunitu posílením přirozené obrany vašeho těla, čímž podporují tvorbu bílých krvinek, které pomáhají tělu bojovat proti všem druhům nemocí.

Zrak

Vitamin A je zásadní pro zdraví očí; ano, hraje důležitou roli při zajišťování dobrého zraku. Ve skutečnosti, nedostatek vitaminu A může vést k noční slepotě.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button