JídloKrása

Co se stane, když budete každý den konzumovat 30 gramů kokosového oleje?

Jak asi víte, kokosový olej je jedna z mála potravin, která je považována za super potravinu. Kokosový olej totiž obsahuje jedinečnou kombinaci mastných kyselin se silnými léčivými vlastnostmi, a tak dokáže ovlivňovat triglyceridy v krvi. Tuk totiž způsobuje pomalé proudění krve s následným vznikem srdečních chorob.

olejKokosový olej ovšem obsahuje takové mastné kyseliny, které se ve střevním traktu mění na energii a tvorbu těchto triglyceridů snižují, a proto je tento olej považován za nejzdravější na světě.

V západních zemích je kokosový olej stále považován za exotickou potravinu a lidé si tolik neuvědomují jeho důležitost, jakožto potraviny pro lidský organismus. V některých částech světa se kokosový olej však považuje za zázrak a někde dokonce tvoří hlavní podíl jídelníčku. Tito lidé se těší vynikajícímu zdraví a netrpí tolik na onemocnění srdce, oproti zbytku světa.

V čem je kokosový olej tak jedinečný

Kokosový olej pomáhá při regulaci hmotnosti. Jedna studie z roku 2009 dokazuje, jak kokosový olej přispěl ke ztrátě tuku především v břišní oblasti. Kokosový olej je také velmi snadno stravitelný a podporuje tvorbu inzulínu v krvi. Hlavní složkou tohoto oleje je kyselina laurová, která je známá pro své antibakteriální a antivirové vlastnosti. Tento olej tak dokáže v lidské organismu zabíjet všechny nechtěné bakterie, viry a houby. Olej také napomáhá správnému trávení, a proto by ho měli volit lidé, kteří trpí trávicími potížemi, např. pacienti postiženi žaludečními a střevními bakteriemi.

olej

Dalším důvodem, proč užívat právě kokosový olej je ten, že se hodí i na vaření při vysokých teplotách. Kouřový bod má mnohem výš, než často používaný olivový olej, který se při vysokých teplotách začne vařit a vypouštět volné radikály, které škodí lidskému organismu.

Poslední výhodou kokosového oleje je ten, že zpomaluje proces stárnutí a zamezuje vzniku tvorby vrásek. Kokosový olej se totiž nepoužívá jen jak potravina, ale nabízí i mnoho výhod v péči o pokožku. Pokud si na pleť budete mazat kokosový olej, místo klasického krému, vaše pleť bude hladší a bude mít menší riziko vzniku kožních problémů.

Kokosový olej je zkrátka lékem. Zvolte nejlepší bio kvalitu a podpořte své zdraví.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button